Sıradaki içerik:

Bebeklerde Ateşlenme Neden Olur?

e
sv

2020 Yılı Çeyrek Altın Kaç Gram?

2020 yılı Çeyrek Altın Kaç Gram

Altın çeşitleri arasında yatırım maksadıyla alınabilecek en düşük fiyatlı altın olan çeyrek altın, 22 ayardır ve terazi ağırlığı 1.75 gramdır. Çeyrek altın ağırlığı ölçülürken üzerinde yer alan kulp, altın değildir. Bu sebeple kulplu olarak teraziye atılarak tartılmaz. Kulp kısmı sökülmelidir. Kuyumcular çeyrek altın bozdurmak istediğinizde 1.75 gram ağırlığı o günkü hurda altın fiyatı ile çarparak fiyat verirler.

Çeyrek Altın Hakkında Bilgiler!

Çeyrek altın günlük yaşantımızda en fazla işlem gören altın türüdür. Her kuyumcuda fazlaca bulunur. Yeni ve eski tarihli olarak satılır ve alınır. Eski çeyrek altın demek, üretim tarihinin bulunduğunuz yıldan önceki tarihlerde üretilmiş olmasını ifade eder. Eğer bulunduğunuz yıl üretildiyse o çeyrek altın yeni olarak telaffuz edilir. Yani yeni ve eski terimleri, çeyrek altının yıpranmasından kaynaklı bir söylem değildir.

İlginizi Çekebilir  İş yerinde Kullanılacak En iyi PDF dönüştürücüler!

Çeyrek altının hangi yılda üretildiğini, yeni mi eski mi olduğunu ön yüzünde yazan tarihten anlamanız mümkündür. Arka kısmında ise Atatürk yer alır. Çeyrek altının çok fazla söyleniş şekli vardır. Küçük altın ya da hediyelik altın gibi farklı isimlerle bilinir. Hem takı hem yatırım yapılabilecek türdür.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli