Sıradaki içerik:

Pinterest nedir – Pinterest nasıl kullanılır ve faydaları nelerdir!

e
sv

ABD Başkanı Trump sosyal platformları yeninden düzenleme peşinde!

ABD Başkanı Trump sosyal platformları yeninden düzenleme peşinde!

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal platformları ile ilgili yeni düzenlemeler içeren bir kararnameyi açıklayıp  imzalaması bekleniyor. Bugün imzalanması beklenen kararnamede sosyal medya platformları ile ilgili bazı konularda düzenleme yapılacağı düşünülüyor.

Donald Trump, gündem şaşırtacak açıklama ile geliiyor. Donald Trump, son yapacağı hamle ile yine adından söz etirmeyi başardı. Donald Trump, son yaptığı hamle nedir. İşte detaylar..

Donald Trump sosyal platformları incden ayar verecek!

Konuyla ilgili açıklama Trump’ın başta Twitter olmak üzere sosyal medya platformlarını kapatma tehdidi sonrasında geldi. Beyaz Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany, Perşembe günü ABD Başkanı’nın sosyal medya platformlarına yeni düzenleme getirecek bir kararnameyi imzalayacağını duyurdu.

Atılan bu adım Twitter’ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı ve sosyal medya platformlarında dezenformasyonun yayılmasını engellemek için bazı paylaşımların altına eklenen ‘bilgiyi doğrulama’ etiketi polemiğinin bir sonucu oldu. bu yeni düzenleme Donald Trump’un yaptığı bir paylaşımın altına da eklendiği için tartışmalar başlamış ve Trump Twitter’ı 3 Kasım’daki seçimlere müdahale etmeye çalışmak” ve “ifade özgürlüğünü kısıtlamak” ile suçlamıştı.

İlginizi Çekebilir  Avustralya Corona virüs aşısı insanları üzerinden uygulanmaya başladı

Yayınlanacak kararnamede ne gibi düzenlemelerin bulunduğu şimdilik net değil. Ancak donald Trump’ın sosyal ağları kapatmaya kadar gidecek yöntemler kullanabileceği konuşuluyor.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli