Sıradaki içerik:

Ali Express Ürünüm Neden Gelmedi

e
sv

Ali express bekleyen makbuz

İnternet üzerinden sorunsuz bir şekilde alış veriş yapılması oldukça güzel ve hesaplı bir durum olarak artık herkes tarafından bilinmektedir. Bu durumun dışında bazı zamanlarda sıkıntıların bulunduğu da görülmektedir. Bu sıkıntıların birçoğu yurt dışı üzerinden verilen siparişler üzerinde yaşanmaktadır. Yurt dışından sipariş verilebilecek olan en kapsamlı sitenin ali Express olduğu söylenmektedir.

Bu sıkıntılar bu site içerisinde de yaşanmaktadır. Sitenin yabancı olması sebebiyle bazen iletişim kurmakta çekilen zorluklar nedeniyle sorun olmayan, süreç içerisinde bulunan konular bile sorun olarak görmemizi sağlamaktadır. Bu konulardan birisi de Ali Express bekleyen makbuz uyarısı olarak bilinmektedir.

 

Neden Makbuz Bekliyor?

 

 

Bu uyarı bazen bizim siparişimiz yola çıkmış olmasına rağmen verilmektedir. Sitenin İngilizce olan versiyonu daha günceldir. Bu şekilde siparişin takip edilmesi durumunda sipariş eğer gönderilmişse nerede olduğu tarafımızca görülecektir. Türkçe sitede bekleyen makbuz uyarası burada bulunmamaktadır.

İlginizi Çekebilir  Instagram video ve resim indirme yöntemleri

 

Bunun dışında sitede yaşanan dolandırıcılık olaylarına karşı da dikkat edilmesi lazım. Satıcının daha önce satmış olduğu ürünlerin bir karnesi site üzerinde bulunmaktadır. Bu karnenin incelenmemesi sonucu yapılan alış verişlerden dolandırılmak mümkündür. Bu durumun yaşanması durumlarında da bekleyen makbuz uyarısı bulunmaktadır.

Sitenin ürünleri geç göndermesi zaten bilinen bir durumdur. Bu sebeple verilen siparişlerde uzun süre bu uyarıyı almak mümkündür. Bu uyarının alınması her zaman kargonun yola çıkmadığı ya da dolandırıcılık vakası olduğu anlamı taşımamaktadır. Satıcının profilinin iyi incelenmesi gerekmektedir. Bu profil içerisinde yapılan yorumlarda ürünün ne kadar zamanda geleceği belirtilmiştir.

Bu duruma sebep olan bir başka konuda artık belli bir miktar altında verilen siparişlerin gümrüğe takılması sebebiyledir. Bu alış verişlere getirilen belli kriterler çerçevesinde de bu durumun yaşanması mümkün olmaktadır. Bu durum çeşitli sebeplerden kaynaklanmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Beyaz Kına Nedir Biliyor musunuz?
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli