Sıradaki içerik:

Gümrükten geçmeyen ürünler

e
sv

Ali Express Ürünüm Neden Gelmedi

Son zamanlarda insanlar alış verişlerini internet üzerinden yapmaktadır. Bu alış verişlerin sebebi internet ortamında daha fazla ürün bulunması ve fiyatları bu ortamda daha uygun bir aralıkta bulunmasıdır. Bu ilginin farkında olan siteler de çeşitli kampanyalar düzenlemekte ve müşterileri kendi sitelerine çekmeye çalışmaktadır. Bu rekabet son zamanlarda farklı bir vaziyet almış bulunmaktadır.

Yurt dışı internet alış veriş siteleri de piyasa içerisinde yerini almış bulunmaktadır. Bilhassa Çin üzerinden gelen ürünlere sadece Türkiye de değil tüm dünyada yoğun bir ilgi oluşmuştur. Bunun sebebinin fiyatların oldukça düşük olmasıdır. Bu siteler internet satış pazarına bomba gibi düşmüş bulunmaktadır.

Bu siteler yurt dışı üzerinden sipariş kabul etmekte olması sebebi ile siparişin ulaşımı ile ilgili bazı sorunlar yaşanmaktadır. Her hangi bir sorunun bulunmaması durumunda bile bu siparişler 1 ay civarında elimize ulaşmaktadır. Bu durum bazı endişelere neden olmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Bulaşık Deterjanı İle Evde Kinetik Kum Yapımı

 

Aliexspress Siparişim Neden Bana Ulaşmıyor?

 

 

Bu durumun bazı sebepleri bulunmaktadır. Öncelikle bilinmesi gereken konu bu ürünün Çin üzerinden tarafımıza gönderildiğidir. Bu sebeple yurtiçi sitelerden aldığımız ürünlerle bu ürünlerin teslimat sürelerini birbiri ile karıştırmamak gerekir. Yurt içerisinde alınan bir ürün yaklaşık 3 gün içerisinde elimize ulaşmakta iken bu site üzerinden alınan ürün 1-2 ay ortalama süre ile gelmektedir.

Ürünün elimize ulaşmamasının bir sebebi de sipariş verilen ürünün gümrük üzerinde takılması da mümkündür. Gümrük üzerinde çeşitli sebepler ile takılma mümkün olmaktadır. Bunun en çok görülen sebebi geçişinin mümkün olmayacağı ürünlerin sipariş verilmesidir. Bu ürünlerin geçmesi ve elimize ulaşması mümkün değildir.

İlginizi Çekebilir  Temizlik Yaparken Bitkisel Ürünler Kullanılır mı?

Bu durumun dışında konuların bulunması durumunda site üzerinden siparişin durumunun kontrol edilmesi mümkündür.

Bu ürünlere örnek olarak alkollü içecekler, tütün ürünleri, sim kart takılan ürünler, kozmetik ürünleri, spor takviyesi maksadı ile kullanılan ürünlerin bu site ile sipariş verilmesi ile elimize ulaşması mümkün olmayacaktır.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli