Sıradaki içerik:

Et Nasıl Marine Edilir?

e
sv

Aloe Vera Nedir

Aleo vera yüz yıllardır kullanıla gelen şifalı ve son derece yararlı bir yeşil bitkidir. Yaşam alanlarımızda süs bitkisi olarak yada dekor amaçlı kullanılan aleo vera aslında çok şifalı ve bir çok hastalığa deva olacak özellikler barındırmaktadır. Özellikle cilt rahatsızlıklarına karşı bir numara olan aleo vera kaşıntı sorununu gidermek için sık başvurulan bir bitki olmuştur. Cilt hastalıklarının yanı sıra diyabet ve kalp rahatsızlıkları ile bağışıklık sorunlarını gidermek için de aleo veraya sıkça başvurulmaktadır. Folik asit içeren aleo vera bünyesinde zengin vitaminleri barındırır. Bunlar A,E ve C vitaminleridir ve yetmişten fazla aktif bileşene sahip harika bir bitkidir.

 

Aleo vera bitkisi incelendiğinde yapraklarının içinde jel olduğu görülmektedir ve bu jel cilde başka işlem gerektirmeden uygulanabilir. 1. ve 2. derece yanık tedavilerinde çok kullanılır ve çok etkili bir bitkidir. İçinde barındırdığı jel deriye nüfuz ederek yanıktan dolayı duyulan acının giderilmesinde yardımcı bir etmen olur. Aleo vera yanıkların hızlıca iyileşmesini ve deri bütünlüğünün korunmasını da sağlamaktadır. Bu jel öyle etkilidir ki eczanelerde sıvılaştırılmış halini de görürsünüz, kozmetik ürün satan yerlerde sabunu ve kremi ile de karşılaşırsınız. Aleo vera cildi nemlendirdiği gibi korur ve bakımını da sağlar. Ayrıca aleo vera cildin ph dengesinin kurulmasında önemli rol oynar. Saç diplerini besler, parlatır ve kepek oluşumunu önler. Kabızlık ve sindirim sorunlarına iyi geldiği gibi hamilelik sonrası fazla kilolarda kurtulmanızı da sağlar. Aleo vera yüz yıllardır insanların gençleşmek için kullandıkları bir üründür ve halen kırışıklıkları giderme de kullanılmaktadır.

İlginizi Çekebilir  MediaMarkt Covid-19 sonrası mağazaların geri açıyor

 

Ancak her yiyecek, içecek ve bitki de olduğu gibi fazlası bir takım rahatsızlıklar ortaya çıkarır. Fazlaca ve düzensizce kullanılması ishal gibi hastalıklara davetiye çıkarabilir. Bundan dolayı aleo vera bitkisi temkinli ve yeteri kadar kullanılmasında fayda olacaktır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli