Sıradaki içerik:

Wi-Fi Şifresini Öğrenme 2020

e
sv

Anahtar Kelime Nedir?

Anahtar Kelime Nedir?

Anahtar kelime, bir metinde veya konuda anlatılan ve asıl ifade edilmek istenen şeyin bir özetidir. Uzunca bir konuyu özetlemek isterken genelde 1-2 cümleye ihtiyaç duyarız. Burada ise o konuda asıl anlatmak istediğimiz noktayı tek kelime ile söylediğimiz durumdur. Örnek vermek gerekirse; uzunca yazılmış bir kurabiye tarifinin özeti yani aslında anahtar kelimesi kurabiyedir. Yani vermek istediğimiz şeyi tek kelime ile ifade ettiğimiz durumdu.

Seo alanında anahtar kelime

Seo alanında anahtar kelime kullanımı organik okuyucu çekmek amacı ile kullanılır. Yani potansiyel bir müşteri internet üzerinden arama yaptığı zaman kullandığı o spesifik kelime ile SEO yapılan siteye yönlenir. Böylece istenilen eylem gerçekleşmiş ve site görüntülemesi artmış olur.

İlginizi Çekebilir  Skype Kullanıcıların dair bilmediği özellikler

Anahtar kelime nasıl kullanılır?

Anahtar kelime kullanımının 2 yöntemi vardır. Birincisi yazdığınız makaleye yönlendirmek, ikincisi makaleleriniz ve site içeriğinizle birlikte sitenize yönlendirmek. Makale ile yönlendirirken hazırlanan içerik o konuyla alakalı anahtar kelimeler bir kaç kez makale içerisinde kullanılır. Böylece arama yapan kişi sizin konunuz ile alakalı arama yaptığında direkt olarak sizin makalenizle karşılaşmış olur.

Bu site düzenlemesinde de bu şekildedir. Sitenize çekmek istediğiniz kişilerin sizin sitenizle ilgilenen kişiler olsun istersiniz ve site içeriğinde bol bol site özetini sunan anahtar kelimeleri kullanırsınız. Böylece hem istediğiniz hedef kitleye ulaşmış olur hem de arama sonuçlarında daha üstlerde gözükme şansınız olur.

Anahtar kelime kullanımının önemi

Anahtar kelime kullanırken en çok dikkat edilmesi gereken nokta alaka düzeyidir. Eğer kullandığınız anahtar kelimeler sitenizin içeriği ile alakalı değil ise sitenize istenmeyen girişler olabilir ve potansiyel müşterilerinizi de kaçırabilirsiniz. Bu hedefle anahtar kelime kullanırken sitenizle alakalı kelimeler seçmek ve bu yönde içeriklere yer vermek en doğru hareket olacaktır.

İlginizi Çekebilir  Hosting Değiştirirken WordPress Taşıma Nasıl Yapılır?

İçindekiler

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli