Sıradaki içerik:

Zoom’a Yeni Güncelleme Geldi – Zoom Güncellemeyi zorunlu kıldı

e
sv

Android Studio 4.0 Güncellemesi Nihayet geldi!

Uzun zamandır beklenen Android Studio 4.0 sonunda yayınlandı. Android Studio 4.0 ne gibi özellikleri var? Android Studio 4.0 ne gibi değişimlr oldu. Android Studio 4.0 kolaylık neler? Android Studio 4.0 beklenen günceleme sonunda geldi.

Uzun zamandır beklenen Android Studio 4.0 sonunda yayınlandı. Android Studio 4.0 ne gibi özellikleri var? Android Studio 4.0 ne gibi değişimlr oldu. Android Studio 4.0 kolaylık neler? Android Studio 4.0 beklenen günceleme sonunda geldi.

Android uygulama geliştiricilerin işini oldukça kolaylaştıracağa benziyor.Yeni gelen özelliklerden bir tanesi Android Studio 4.0, uygulamaların arayüzlerinin geliştirilmesinde kullanılacak yeni tasarım aracı Motion Editor’ı sunuyor. bu sayede daha da işlerin kolaylaştığı gözküyor.

Android Studio 4.0 Güncelleme özellikleri

Google, Android Studio 4.0’ı yayınladığı bir blog yazısı ve video ile duyurdu. Geçtiğimiz yıl düzenlenen Google I/O’da yayınlanan son Android Studio sürümü olan Android Studio 3.5’te Google kararlılık ve performans geliştirmelerine odaklanmıştı. Google, Android Studio 4.0’ın duyurusunda yeni sürümünün eskisinin karşısında büyük değişiklikler getirdiğini açıkladı.

İlginizi Çekebilir  Sony PlayStation 5 resmen tanıtıldı! PlayStation 5 olan olan oyunlar beli oldu!

Android Studio 4.0’ın getirdiği yeni özellikler arasında geliştiricileri en fazla heyecanlandıracak özellikler yeni tasarım araçları olacak. Android Studio 4.0, uygulamaların arayüzlerinin geliştirilmesinde kullanılacak yeni tasarım aracı Motion Editor’ı sunuyor.

Motion Editor, XML dosyalarının elle düzenlemeleri yerine ‘sürükle bırak’ araçları sunuyor. Motion Editor’ın aynı zamanda basit tıklama ve sürükleme seçenekleri MationLayout animasyonların kullanılmasını da sağlıyor.

Android Studio 4.0 ile gelen yeni özelliklerden olan Layout Inspector ve Layout Validation, geliştirilen uygulamanın tasarımın 3 boyutlu ve çoklu ekran boyutların görülmesini sağlıyor. Ekranların önizleme şeklinde görülmesi, geliştiricilerin arayüz çalışmalarını kolaylaştıracaktır.

Google, Android Studio 4.0’da kodların tamamlanması, hata denetimi ve kod küçültme kuralları için akıllı düzenleyici özellikleri de geliştirmiş durumda. Android Studio 4.0’ın geliştirilmesi sırasında performans tarafına da önem veren Google, Android Studio’nun kullanıcı arayüzünü daha sezgisel hale getirdi.

İlginizi Çekebilir  Huawei MateBook 13 Fiyat ve özellikleri

Android Studio 4.0’ın getirdiği diğer özelliklere buradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Halihazırda Android Studio ile Android uygulama geliştirmeye devam eden Android geliştiriciler, Android Studio’nun kendi menüsü üzerinden yeni sürüme ulaşabilirler. Android Studio kullanmayıp Android Studio 4.0’ı incelemek isteyenlerde buradaki bağlantıdan bilgi alabilir ve buradaki bağlantıdan Android Studio’yu indirip bilgisayarlarına kurabilirler.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli