Sıradaki içerik:

Ay Ay Bebek Beslenme Önerileri

e
sv

Anne Karnında Bebeğinizle İletişim Kurun

Anne Karnında Bebeğinizle İletişim Kurun

Anne karnında bebeğinizle iletişim kurmak daha huzurlu ve duygusal bir hamilelik geçirmeniz için önemlidir.

Bebeğinizle kurduğunuz bu iletişim, bu sevgi bağı hem sizi hemde bebeğinizi duygusal olarak besleyecek ve doğumdan sonrada bu bağ devam edecektir. Bebeğiniz karnınızın içinde hafifçe kıpırdadığında ya da tekmelediğinde, genelde karnınıza bakar, karnınızı hafifçe okşar ve bebeğinizle konuşursunuz.

Bu öylesine doğal bir tepkidir ki, neredeyse tüm anne adayları aynı tepkiyi verir. Doğal olarak bebeğinizin sesinizi duyabileceğini ve okşamalarınızı hissedeceğini düşünürsünüz, sanki karşılıklı sohbet ediyormuşsunuz gibi. Peki bu gerçekten doğru mudur? Elbette bebeğiniz hem sizin sesinize hemde etrafınızdaki seslere dikkat eder ve etkileşimde bulunur.

Hamileliğinizin 15. haftasından itibaren, bebeğiniz dış dünyanın farkına varabilir. Hatta 25. haftadan sonra seslere tepki verebilir, böylece siz de onunla iletişime geçmeye başlayabilirsiniz.

Tüm bebekler ve tüm hamilelikler birbirinden farklıdır, o nedenle doğru olduğunu düşündüğünüzü yapın; vücudunuzu ve büyümekte olan karnınızı dinleyin. Farklı bir çok sesi ve dokunma yöntemini deneyin. Deneme ve içgüdüler siz ve bebeğiniz için uygun olanı bulmanıza yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir  Bebekleri neden ağlar

Anne karnında bebeğinizle Hislerinizi Paylaşın

Yapılan araştırmalara göre, hamileliğniz süresince fiziksel ve duygusal durumunuzla ilgili bir günlük tutmak, yeni bir anne olarak kendinizi ifade etmenin etkili bir yolu olabilir. Bunun aynı zamanda bebeğiniz için de ilerde harika bir hediye olacağından emin olabilirsiniz.  Özellikle umutlarınız, hayalleriniz ve korkularınızı başkalarıyla paylaşmada zorlanıyorsanız, bu günlük kendinizi ifade etmek, çinizi boşaltmak için de harika bir yöntemdir. Endişelenmeyin, birçok anne adayı için hislerini ve düşüncelerini yazmak, başkalarıyla paylaşmaktan çok daha kolaydır.

Anne karnında bebeğinizle iletişim  İçin Annenin Sesi

Bebeğinizle konuşurken yada en sevdiğiniz şarkıları söylenkenki ses tonu, bebeğiniz doğduğu andan itibaren sizi tanımasına yardımcı olacaktır. Hatta sizi öyle net duyar ki, doğduktan yalnızca birkaç dakika sonra bile sesiniz onu rahatlatabilir.

Anne karnında bebeğinizle iletişim için Müzik

Araştırmalar gösteriyor ki, bebeğiniz hamileliğinizin 32. haftasından itibaren duyduğu bir müzik parçasının kısmen de olsa hatırlayabilir, sizin kalp atışlarınızı ve nefes alışlarınızı hissedebilir. Hatırladığı müziğin doğduktan sonra bebeğiniz üzerinde rahatlatıcı ve sakinleştirici bir etkisi olacaktır.

İlginizi Çekebilir  Ay Ay Bebek Beslenme Önerileri

Anne karnında bebeğinizle iletişim için Dokunuş

Karnınızı nazikçe ovduğunuzda, bir yumruk yada tekmeyle ödüllendirebilirsiniz. Bebekler dışarıdan gelen basınca her geçen gün daha fazla hassasiyet kazanır. Bu yüzden bebeğiniz hamileliğinizin sonlarına doğru göbeğinizin üzerine bir kitap yaslamanıza bile yanıt verebilir.

Evet değerli anne adayları minik yavrunuza kavuşmaya az kaldı. Minik bebeğinizi kollarınıza almayı ve onu sevginizle sarmalamayı dört gözle beklediğiniz bu dönemde bebeğinizin ihtiyaç duyduğu şeyde tam olarak sizin sevginizdir. Sevildiklerini hissettikleri, bolca uykularını aldıkları ve zaman la da kendi istedikleri gibi oynama özgürlüğü elde ettiklerinde, bebeğinize sağlıklı ve mutlu bir gelişimin temelini oluşturan 3 önemli unsurunu sağlamış olacaksınız.

Sağlıcakla Kalın.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli