Sıradaki içerik:

Anneliğe Hazırlık

e
sv

Anneliğe Atılan İlk Adım

Anneliğe Atılan İlk Adım

Anneliğe Atılan İlk Adım konulu makalemizde, sizlerle bir kaç önemli konuyu paylaşmak istiyoruz.

Gebelik/hamilelik dönemi bir kadın için en güzel dönemdir. Kendinden ve eşinden bir parça olan bebeğinin günden güne içinde büyüdüğünü ve var olduğunu hissetmesi, hayatta yaşanabilecek en güzel duygudur.

Anneliğe Atılan İlk Adım, Anne Olmak ,gebelik öncesi, Anneliğe Hazırlık, Hamileliğe Hazırlık,Hamilelik Öncesi Hazırlık ve Yapılması Gerekenler konularında çok iyi plan yapılmalı ve gebeliğin başından sonuna kadar mutlaka bir hekim takibinde kalınmalıdır.

Anneliğe Hazır mıyım ?

Bazı gebelikler oldukça iyi şekilde planlanmış ve başından sonuna kadar iyi bir şekilde kontrollü olarak bir hekim tarafından izlenme şansına sahipken; maalesef pek çoğunda bu mümkün olmamaktadır. Anne adayının gebelik öncesi bilinçli olması ve isteyerek gebeliğe karar verilmiş olması gebelikte ortaya çıkabilecek pek çok rahatsızlığı önleyecektir.

İlginizi Çekebilir  Ay Ay Bebek Beslenme Önerileri

Anneliğe İlk Adım

Bazen ise tamamen beklenmeyen (tesadüfi oluşan) bir gebelik sonrası özellikle gebeliğin ilk üç ayı zorlu bir adaptasyon problemiyle geçebilir. Ancak gebeliği psikolojik olarak kabullendikten sonra bir rahatlama hissedilir ve sorunların pek çoğu hallolmuş olur. Burada yapılan en sık hata ise acele karar verip gebeliğin kürtajla sonlandırılmasıdır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli