Sıradaki içerik:

Saç Dökülmesine Sebep Olan nedir – Saç dökülmesin nasıl durdurabiliriz!

e
sv

Apple Mac Kısayol Tuşları nelerdir!

Eğer bir mac kullancıysanız mac kısayol tuşlar bilmeniz büyük önem arz etmektedir. Peki mac kullanıcı için kısayol tuşları nedir? Mac işleriniz daha hızlı seri yapanın en  kolay yolu kısayol tuşlardır. Hata klavye bir çok tuşun ihtayaç duymadan yazı dair yazabilirsiniz. 

Eğer bir mac kullancıysanız mac kısayol tuşlar bilmeniz büyük önem arz etmektedir. Peki mac kullanıcı için kısayol tuşları nedir? Mac işleriniz daha hızlı seri yapanın en  kolay yolu kısayol tuşlardır. Hata klavye bir çok tuşun ihtayaç duymadan yazı dair yazabilirsiniz.

Mac Kısayol Tuşları

Control + Command + Space

Akıllı telefonlarınızda yaptığınız gibi bir emoji ve diğer semboller eklemeye çalışan Mac, emojileri ve diğer sembolleri hızlı bir kısayolla kullanmanızı sağlar. Bu sembolleri seçebileceğiniz ve kullanabileceğiniz Karakter Görüntüleyicisi’ni açmak için Control + Command + Space tuşlarını kullanın.

Command + L

Genellikle adres çubuğuna gidiyoruz ve tarayıcıdaki sörf web sitelerine web sitesi adresini yazıyoruz. Dokunmatik yüzey üzerinden adres çubuğuna gitmek yerine, tarayıcılarda bir arama yapmanın veya bir Web Sitesine gitmenin en hızlı yolu, adres çubuğunu anında seçmek ve ziyaret etmek istediğiniz web sitesini yazmaya başlamak için Command + L tuşlarına basın.

Mac Klavye Kısayolları

Fn + Sol Ok veya Sağ Ok

Sayfaları kaydırmak için farenizi veya dokunmatik yüzeyinizi kullanmak gezinme için uygundur, ancak web sayfasının sonuna gitmek veya doğrudan web sayfasının üstüne atlamak bu kısayoldan daha hızlı değildir. Doğrudan web sayfasının üstüne veya web sayfasının altına atlamak için Fn + Sol Ok veya Fn + Sağ Ok tuşlarını kullanın. Benzer şekilde, Command + Yukarı Ok veya Command + Aşağı Ok tuşlarını da kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  iOS 13.5 güncellemesi iphone gelen yeni değişimler neler!

Command + M

Birçok Mac kullanıcısı, dokunmatik ekran aracılığıyla ekranın köşesindeki simge durumuna küçült düğmesini kullanıyor. Ancak, simge durumuna küçült düğmesine gitmenizi gerektirmeyen bir kısayol kullanabileceğinizi söylersem, ekranı küçültmek için sadece basit bir tuş kombinasyonu kullanabilirsiniz. Ön uygulama penceresini Dock’a küçültmek için bu Command + M kombinasyonuna basın.

Option + Shift + Parlaklık

Benzer şekilde, parlaklığı küçük parçalar halinde kontrol etmek istiyorsanız Option + Shift + Parlaklığı Artırma Tuşu veya Option + Shift + Parlaklığı Azaltma Tuşu seçeneklerini kullanın.

Option + Shift + Backlit

Ayrıca arkadan aydınlatmalı klavye için de çalışır, arkadan aydınlatmanın yoğunluğunu küçük miktarlarda değiştirebilir, Option + Shift + Backlit Yukarı Tuşu veya Option + Shift + Arkadan Aydınlatmalı Aşağı Tuşu kısayolunu kullanabilirsiniz.

Command + G

Birçoğunuz bir web sayfasındaki veya belgedeki öğeleri bulmak için Command + F kullanıyorsunuz, ancak daha az bilinen bir Command + G kısayolu bulmak istediğiniz öğenin her örneğinde gezinmektir. Bu iki kısayol arasındaki basit bir fark, Command + F’nin bu sayfadaki tüm ‘metin’ ifadelerini bulmak için kullanılması, Command + G’nin ise her birinde gezinmek için kullanılmasıdır. Önceki söze geri gitmek için Shift tuşunu Command + G tuşlarına ekleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Shopify nedir? Shopify avantajları nelerdir!

İçindekiler

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli