Sıradaki içerik:

Kardeş ülkemiz Azerbaycan’da covid-19 ile Ciddi artış meydan geldi!

e
sv

Apple yağmacıların yağmaladığı telefonlar blokladı!

Dünya markası apple bir kez daha güvenilir ve çalınmaz özelliğine konuşturdu. ABD yaşanan eylemlerde Apple mağazalarını yağmalayan göstericilerin çaldığı telefonlar Apple tarafından mesaj gönderildi. Mağazalardan çalınan telefonların ekranında, “Cihaz bloke edilmiştir. İzleniyorsunuz. Apple mağazasına geri dönün” yazısı belirdi.

ABD Apple’Mağazalardan çalınan telefonların ekranında, "Cihaz bloke edilmiştir

Apple yağmacıların yağmaladığı telefonlar blokladı

ABD’de ırkçılık karşıtı protestoları fırsat bilen yağmacılara Apple’dan kötü haber geldi. Apple’dan yağmacıları şoka uğratan hamle! Bir anda ekranda beliriyor: İzleniyorsunuz yazı belirdi. ABD’de George Floyd’un polis şiddetine maruz kalarak öldürülmesi sonucu başlayan ırkçılık karşıtı gösteriler tüm hızıyla sürüyor.

Çok sayıda noktaya yayılan gösterilerde güvenlik güçleri ile eylemciler karşı karşıya da geliyor. Bu durumdan yararlanan yağmacılar ise mağazaları talan etmeye başladı. Dükkanların kapı ve camlarını kırarak içeri giren yağmacılar, içeride ne var ne yok toplayarak kayıplara karışıyor.

İlginizi Çekebilir  Sektöre uygun WordPress Tema seçimi yaparken neler dikkat edilir!

ABD’li teknoloji devi Apple’ın New York, Philadelphia, Los Angeles ve Washington’daki mağazaları da bu süreçten nasibini alanlardan.

Ancak telefon ve elektronik eşyaları çalan yağmacılar Apple’ın kötü bir sürpriziyle karşılaştı. New York Post’un sosyal medyadaki görüntülere dayandırdığı haberine göre Philadelphia’da çalınan bir telefonun ekranında, “Lütfen Walnut Street’teki Apple’a geri dönün. Bu cihaz bloke edilerek izlemeye alınmıştır. Yerel yetkililer alarma geçirilecektir” yazısı belirdi.

Apple’ın özel bir yazılım sayesinde cihazları takip ettiği ve çalınmalara karşı bu yöntemi kullandığı düşünülmektedir.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli