Sıradaki içerik:

Sevgiliye Alınabilecek Hediyeler

e
sv

Araba logoları

Her araba markasının kendisine ait logoları bulunmaktadır. Bu logolar görüldüğünde hangi marka araca ait olduğu anlaşılmaktadır. Bu logoların kendisine ait bazı anlamlar içerdiği de bilinmektedir. Bu konu bir çok kişinin merakını uyandıran bir durum olması sebebiyle belli başlı bazı markaların logosu ve bu logoların ne anlama geldiğinin açıklanmasında fayda bulunmaktadır.

 

1-BMV

 

Bu firma ilk kuruluş gayesi ile uçak motoru üretmek gayesi ile yola çıkmış olan ve daha sonda dünya üzerindeki en prestijli araba markası olan firmanın logosudur. Logo içerisinde kuruluş gününden bugüne kadar kritik aşamalar sembolize edilmiştir. Logonun içerisinde bulunan mavi kısım gökyüzünü anlatmak istemektedir. İçerisinde bulunan beyaz kısımda ilginç bir şekilde uçaklarda bulunan pervaneyi anlatmak istemektedir.

İlginizi Çekebilir  Aşırı Terlemenin Çözümü ve nedeneleri

 

 

2-Mercedes

 

Bu markada merkez olarak Almanya da bulunmaktadır. Fabrikanın kurucularından Karl Benz evinin üzerine gücünü sembolleştirmek maksadı ile çalışmakta olduğu bir zaman diliminde bir yıldız asmıştır. İlerleyen yıllarda içerisinde arabanın markasını da ekledi. Bunun la birlikte etrafını da çevirdi. Logo bu şekilde meydana gelmiştir. Bunun yanı sıra bu markanın isminin nereden geldiği de merak edilen konular arasında bulunmaktadır. Bu markanın ismi Karl Benz’in kısına aittir.

 

 

 

3-Renault

 

Baklava şeklinde bir logosu bulunmaktadır. Bunun anlamı gelecek zamanı ifade etmektedir. Bu logo zaman içerisinde birçok değişikliğe uğramış bulunmaktadır. Günümüzde kullanılan logo 1992 yılında tasarlanmıştır. Logo bir özelliğe sahiptir. Bu logonun ters çevrilmesi durumunda da şekli değişmemektedir.

İlginizi Çekebilir  Bilgi Nedir?

 

 

4-Wolkswagen

 

Dünyanın en büyük olarak kabul edilen firmalarından birisi olduğu söylenmektedir. Bu marka logo da anlatmak istediği bu arabanın bir halk markası olduğu ifadesidir. Bu arabanın üretimi ilk olarak tek tip olarak olmuştur.  Logo isminin baş harflerinin tasarlanması ile de oluşturulmuştur.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli