Sıradaki içerik:

6 Adımda Dip Köşe Ev Temizliği Yapmanın Püf Noktaları

e
sv

Arı Sütünün Şeker Hastalığına Faydaları Nelerdir?

Arı Sütünün Şeker Hastalığına Faydaları Nelerdir

Arı sütünün mucizevi faydalarını hepimiz az çok biliyoruz. Ve hatta arı sütünün faydaları konulu bir makaleyi de geçmiş dönemlerde sizlerle paylaştım.

Bu makalemizi okuyan pek çok değerli okurumuzdan gelen yoğun talep üzerine , arı sütünün şeker hastalığına etkileri konulu bir makale daha yazma ihitiyacı duydum. Bu makalemiz özellikle, arı sütünün şeker hastalarına faydaları hakkında..

Arı Sütünü Şeker Hastaları Kullanabilir mi,Arı Sütü Şeker Hastalığı,Arı Sütütün Şeker Hastalarına Yararları,Şeker Hastaları Arı Sütü Kullanabilir mi

Öncelikle arı sütü nedir sorusunun cevabını verelim. Arı sütü, 5-15 günlük yavru arıların, yutak üstü salgı bezlerinden salgıladıkları, jel kıvamında akıcı beyaz bir maddedir.

Ekşi ve keskin kokuludur. Arı sütü kraliçe arının ana besini olup son derece yüksek besin değerine sahiptir. Arı sütü,sağlıklı ve uzun bir hayatında önemli anahtarlarından bir tanesidir.  Bu kadar çok faydası olan arı sütünün şeker hastalarına faydaları konusunda da sizleri blgilendirelim..

İlginizi Çekebilir  Bilim Kurulu Üyesi açıkladı - Bazı şehirlerde karantina süresi uzaya bilir

Tip I diyabet hastalığı olarak adlandırılan dışarıdan insülün kullanılan diyabet türlerinde, arı sütünün insülin etkisinden faydalanılabilmektedir. Yani arı sütünün içerdiği doğal insülin sayesinde, insülin kullanımının azaltılabileceği görülmüştür.

Saf arı sütünün düzenli kullanılması sayesinde, insülin kullanımı yarı yarıya düşürülmektedir. Böylece, hem doğal insülin etkisinden faydalanıp, hem de karaciğerin çok daha az yıpranmasını sağlamak mümkündür. Ayrıca arı sütünün pek çok faydasından da istifade etmek mümkün olacaktır.

Tip II diyabet hastaları yani insüline bağımlı olmadan sadece ilaç tedavisi gören hastalarda ise, arı sütünün şeker düşürücü etkisi bulunmaktadır.  diabetlerde ise ürünün şeker düşürücü etkisinden yararlanırak ilaç kullanımının azaltılabileceği çeşitli kaynaklarca ifade edilmektedir.Tip II diyabet hastalarında arı sütünün etkisi, yine ilacı azaltmaya yönelik olmaktadır.. Daha az ilaç kullanıldığından, karaciğer ve böbrekler daha az yorulmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Hacamat Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Arı Sütünün insülin benzeri etkilere sahip içeriğinin insülin direnci ile etkisi kırılmadığından, insulin direnci nedeniyle kilo kontrolünde zorlanan kişilere de arı sütü kullanımı önerilmektedir.

Ailesinde diyabet hastalığı bulunan kimselerinde arı sütü kullanması özellikle tavsiye edilmektedir. Buradaki amaç bu kişilerin genetik olarak yatkın oldukları düşünülen diabetten korunmalarıdır. Kandaki şeker seviyesine tamamen doğal içeriğiyle denge katan arı sütünün düzenli kullanımında yararları pekişmektedir.

Ülkemizde maalesef arı sütü kullanımı çok fazla değil. Bu sebeple de arı sütünün şeker hastalığına ve dier hastalıklara faydaları konusundaki bilgiler hep yabancı kaynaklardan gelmektedir.

Arı Sütünü Şeker Hastaları Kullanabilir mi,Arı Sütü Şeker Hastalığı,Arı Sütütün Şeker Hastalarına Yararları,Şeker Hastaları Arı Sütü Kullanabilir mi

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli