Sıradaki içerik:

Bebeklerde Gaz Problemi

e
sv

Asırlardır acılar merhem olan kocakarı ilaçların tarifi

Şifalı bitkiler deyince akla bir çok bitki tür gelir. Fakat bu defa size eskiden beri kullanılan bitki ilaçları olan koca karı ilaçların hakkında bilgi vereceğim. Doktor hekim dönümüden günümüze kadar gelen binlerçe çeşit kocakarı ilaçı vardır. Bunlar ülkemizde kullanılmasda halen bir çok ülkede kullanılmaya devam ediyor.Koca karı ilaçları halen binlerçe insan hayatın kurtarıyor.

Bu yazımızda bazı eski bitki türleri ile yapılan kocakarı ilaçların tarifin vereceğim işte detaylar…

1. Tahta kurusunun kabusu: Fasülye yaprakları

İlk durağımız yakın bir bölge olan Balkanlar.

Eğer tahtakurusundan şikayet ediliyorsa, yatağın etrafına fasulye yaprakları serpilir ve huzura erilir.

2013 yılında yapılan araştırmada görüldü ki fasulye yapraklarında bulunan mikroskobik lifler böceğin bacağına saplanıyor ve böcek tuzağa düşüyor.

Araştırmacılar şu an bu liflerin yapay halini sentezlemeye çalışıyorlar. Böylece insanlar böcek öldürücülerle uğraşmak zorunda kalmayacaklar.

2. Kurbağalar

Rus kültüründe eğer bir kurbağayı sütün içerisine atarsanız sütünüz ekşimekten kurtulacaktır.

Kurbağanın fikrini soran araştırma henüz yok ancak sütün ekşimeden saklandığını söyleyen birçok araştırma var.

Bu da bilim insanlarını harekete geçirmeye yetti. 2012 yılında yapılan araştırmada amfibilerin (kurbağa gibi hayvanlar) ciltlerini kaplayan antimikrobiyal bir sıvı salgıladığı bulundu. Bu sayede kurbağalar nemli yerlerde büyüyüp gelişebiliyorlar.

Kahverengi kurbağada (Rana temporaria) 21 tane antimikrobiyal etkili madde bulundu ancak 2012 yılındaki araştırma hastalık yapan organizmalarla savaşan antimikrobiyal madde sayısını 76’ya yükseltti.

Bu salgılar sütün, bozulmadan sorumlu zararlı bakteri ve mikroplardan korunmasını sağlıyor.

İlginizi Çekebilir  04 Haziran Perşembe Gününe Özel Burç yorumları Açıklandı!

Dünyanın farklı kültürlerinden asırlardır işe yarayan 7 kocakarı ilacı | Tartışılmaz süper besin “Bal”
Dünyanın farklı kültürlerinden asırlardır işe yarayan 7 kocakarı ilacı | Tartışılmaz süper besin “Bal”

3. Bal
Antik Mısırlılar, Çinliler, Hintler ve Afrikalılar ülserleri, yanıkları, organ kesilmelerini içeren çok uzun bir hastalık listesinde balı tedavi aracı olarak kullandılar.

Günümüzde doktorlar hastaların iyileşmesi için hala bal tavsiye ediliyor. Bal ile tedavi bir çok hastalıkta takviye olarak öneriliyor.Örneğin öksüren çocuğa yatmadan yarım saat önce verilen bal öksürüğün sıklığını, şiddetini ve can sıkıcı özelliğini azaltıyor.Dahası 1988 yılında İngiltere’de 59 insan üzerinde yapılan araştırmaya göre yara üzerine sürülen bal iyileşmeyi de hızlandırıyor.Dünyanın farklı kültürlerinden asırlardır işe yarayan 7 kocakarı ilacı | Mucizevi süper besin “Sarımsak”

Dünyanın farklı kültürlerinden asırlardır işe yarayan 7 kocakarı ilacı | Mucizevi süper besin “Sarımsak”

4. Sarımsak
Ve bizim kültürümüzün de olmazsa olmazı mucizevi sarımsak!Amerikan halkı sarımsağın boğmacayı (bulaşıcı bir solunum yolu rahatsızlığı) tedavi ettiğine inansalar da tek diş sarımsağın boğmacayı tedavi edemeyeceğini biliyoruz.

Ancak sarmısağın antiviral, antibakteriyel ve antifungal (mantara karşı) etkileri vardır.

Taze ezilmiş sarımsağın içinde “alisin” adı verilen bazı mikropları öldüren bileşiği içerir.

5. Sivrisineklere karşı hoşmeyve

Sivrisinekleri uzak tutmanın kullanışlı bir yolu da Amerika’da Mississippi halkının yaptığı gibi hoşmeyve bitkisinin (Callicarpa americana) yapraklarını ezerek vücuda sürmektir.Başta biraz pis gelen bu yöntem araştırmacılar tarafından da kayda değer bulunmuştur.Bu dut cinsi sivrisinekleri uzak tutan callicarpenal, intermedeol ve spathulenol 3 adet molekül içerir.Çiftçiler ağaç yapraklarını ezerek atın cildi ile at koşumları arasına sürerlerdi ve bu işlem atları sivrisineklerin, at sineklerinin saldırısından korurdu.

İlginizi Çekebilir  Farklı Dekorasyon Fikirleri İle Bahçenizi Baştan Kurun

Hala daha bu yöntemle insanlar da gece uykularını vızıltıların bölmesine izin vermiyorlar.

Dünyanın farklı kültürlerinden asırlardır işe yarayan 7 kocakarı ilacı | Harika süper besin “Soğan”
Dünyanın farklı kültürlerinden asırlardır işe yarayan 7 kocakarı ilacı | Harika süper besin “Soğan”

6. Soğan
Soğanlar eskiden beri tariflerin vazgeçilmezi olmuştur. Sağlık açısından da soğanın faydaları asırlardır konuşulmaktadır.

Yanlış biçimde fazla önem atfedilen gövde kısmının çıban, kurdeşen ve nöbetler gibi farklı hastalıkları tedavi edebildiği öne sürülse de soğanın etkisi bunları kapsamaz.

Soğan zengin C vitamini kaynağıdır, sülfürik bileşikleri, flavonoidleri, fitokimyasalları (bitkisel kimyasalları) içerir.

Fitokimyasallar kansere, kalp rahatsızlıklarına, osteoporoza ve diyabete karşı doğal koruyucudur.

Flavonoidler meyve ve sebzelere pigmentlerini verir ve Parkinson hastalığı, kalp damar hastalıkları ve inme riskini azaltır.

7. Zencefil
Zencefil, toprak altında yetişen bej rengi garip şekilli bir köktür.Bazı durumlarda mide bulantısını önleyebilir.İnsanlar zencefili genelde soğuk algınlığı, mide ağrıları ve adet sancıları gibi farklı durumlarda kullanıyorlar.Zencefil, gebelikte görülen bulantı ve kusmanın tedavisinde çok etkili ve güvenlidir. Ancak aranızda araba veya gemi tutanlar varsa kötü haber: zencefil size etki etmiyor.Zencefil kemoterapi hastalarının mide bulantısını tedavi etmekte de gayet başarılı.Hatta ameliyatların öncesinde zencefil kullanan hastalar ameliyat sonrasında daha az mide bulantısı tarif ediyorlar.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli