Sıradaki içerik:

DNS Değişikliği İle İnternet Hızı Nasıl Arttırılır?

e
sv

Askerlik Durum Belgesi (MSB) İnternet’ten Nasıl Alınır?

Askerlik Durum Belgesi (MSB) İnternet’ten Nasıl Alınır?

Askerlik Durum Belgesi olarak adlandırılan ve askerlik görevini bitiren vatandaşlarımızın çeşitli kamu ve özel kurum/kuruluşlarınca istenen bu belge internet üzerinden kolaylıkla alınabilmektedir. Askerlik şubelerine gitmeye gerek kalmadan, e-Devlet sistemi üzerinden e-Devlet şifresi olan herkes tarafından alınabilmektedir.

Askerlik Durum Belgesi e-Devlet Üzerinden Nasıl Alınır?

E-Devlet üzerinde yer alan e-Hizmetler linkinden Milli Savunma Bakanlığı MSB – Askerlik Durum Belgesi İşlemleri altında yer alan Askerlik Durum Belgesi Sorgulama linkini tıklayarak ilk olarak aşağıda yer alan ekrana ulaşabilirsiniz. Bu ekranda size alacağınız belge ile ilgili bir bilgilendirme yazısı tebliğ edilmektedir. Bu ekranda yer alan “Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum.” kutucuğunu onaylayarak “Devam Et” butonunu tıklayınız.

İlginizi Çekebilir  Google Chrome'da Otomatik Web Geçmişini Silme işlemi Nasıl Yapılır?

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra aşağıda yer alan ekran ile karşılaşacaksınız. Bu ekranda size ait çeşitli nüfus bilgileri yer almaktadır. Bu bilgilerin doğruluğunu teyit ettikten sonra “Yeni Belge Oluştur” butonunu tıklayınız.

İşlemin başarıyla gerçekleşmesi durumunda aşağıda yer alan ekran görüntüsü ile karşılaşırsınız. Bu ekranda sizin için özel olarak hazırlanan askerlik durum belgenizi görebilirsiniz. Bu aşamada bu sayfayı yazdırmayınız. Ekranın sağ üst köşesinde görmüş olduğunuz “Dosyayı İndir” butonunu tıklayınız. Bu sayede Askerlik Durum Belgesi bilgisayarınıza indirilmiş olur. PDF formatındaki belgenin sağ üst kısmında yer alan barcod ile istendiğinde ilgili kurumlar tarafından Askerlik Durum Belgesi Doğrulama işlemi yapılabilir.

NOT: e-Devlet üzerinden yalnızca askerliğini yapmış olan vatandaşlar faydalanabilmektedir. Askerlik hizmetini yapmamış olan vatandaşların Askerlik Şubesine giderek işlem yapması gereklidir.

İlginizi Çekebilir  Rahatsız Edici Reklamları Engelleme Yöntemi!
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli