Sıradaki içerik:

İnternet’ten Güvenli Alışveriş Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

e
sv

Aşkın Püf Noktası Nedir?

Aşkın Püf Noktası Nedir?

Her aşkın farklı bir yanı veya farklı bir püf noktası vardır elbette. ama genel olarak bakıldığında aşkın pek çok kişi için geçerli olan püf noktası vardır.

Ya da püf noktaları vardır. Bir aşkın sevgi ve saygı çer çerçevesinde devam edebilmesi için, bazı kuralların düzenli olarak hatırlanmasında fayda vardır. Aşkın kuralları olur mu derseniz ? evet olur. Bazı kuralları yerine getirmek gerekir ki, her iki taraf da aşk denilen muhteşem duygunun güzelliğini görebilsin ve mutluluğu yakalayabilsin.

Düşünsenize, iki farklı karakterde ve kültürde insan ortak bir yolda beraber aynı istikamet yürümeye çalışıyor. Bu yoldaki zorlukları ve engelleri aşmak ise bazı püf noktası ve kuralları uygulamaktan geçiyor. Hiç kimse karşısındaki insana aşık oldu ya da onunla aynı yolda yürümeye karar verdi diye değişmek veya değişime zorlanmak istemez.

Öncelikle kişilerin birbirine saygı duyup, farklı kişilik özelliklerini kabul etmesi gerekir. Sonrasında ise.. Sonrasını da gelin maddeler halinde görelim.

Aşkın Püf Noktası-Aşkın Kuralları

Öncelikle karşınızdakine sahip olmak fikrinden vazgeçin ve ait olma kuralını benimseyin.

Sen ve ben gibi iki farklı kelimeyi bırakıp biz olmaya bakın. Biz olmadığınız sürece aşkınız yürümeyecektir

İlginizi Çekebilir  Aşkın Ömrü Ne Kadar?

3 S kuralını asla unutmayın. Sevgi, saygı ve sadakat. Empati kurmayı unutmayın. Çünkü size yapılmasını istemediğiniz şeyleri karşınızdakine yapmadan önce düşünmeniz ve hatta size yapılsa ne yapardınız sorusunun cevabını kendinize vermeniz, istenmeyen olaylara mahal vermeyecektir.

Karşınızdaki insandan ilham alıp almadığınıza bakın.

Aşkın en önemli püf noktası ve kuralı en başta elbette emek vermekten geçer. Emek vermediğiniz bir aşkın uzun süreli olmasını da bekleyemezsiniz değil mi ?

Güven vermek ve karşınızdakine güvenmek aşkın kuralları içinde en önemli olanıdır. Güvenmediğiniz biriyle birlikte olamayacağınız gibi, güven vermediğiniz birisinin de sizinle birlikte olmasını bekleyemezsiniz.

Tatlı dil ve güler yüz de aşkın önemli püf noktası ve kuralları içinde yer almaktadır unutmayın.

Dürüstlük de aşkın en önemli kuralları arasında yer almaktadır. Dürüst olduğunuz sürece, aranıza yalan dolan sokmadığınız sürece, aşkınızın uzun ömürlü olacağına da kanaat getirebilirsiniz.

Sevgili olmanın yanı sıra, arkadaş olmayı başarabilmek de aşkın püf noktası olarak karşımıza çıkıyor. Arkadaş olabilmeyi başarabildiğiniz sürece, iletişimiz asla kopmayacaktır. Zaten iletişim sıkıntısı pek çok aşkın da sonu değil midir aynı zamanda ?

Çok fazla kendinizi ezdirmeden küçük fedakarlıklar yapmak da aşkın kuralları arasında yer almaktadır. Ama buradan kendi standartlarınızı korumanız şarttır. Eğer her şeyi siz üstlenir veya her konuda siz fedakarlık yapmaya kalkarsanız, emin olun üzülen taraf siz olursunuz.

İlginizi Çekebilir  02 Haziran Salı güne özel burç yorumların okudunuz mu!

Konu aşk olunca kişiler sürekli olarak birbirini değiştirmeye ve kendi istedikler insan kalıbına sokmaya çalışırlar. Ama bu da aşkın ölmesine neden olur. Niçin karşınızdaki insanı olduğu gibi kabul etmiyorsunuz? Eğer siz kendinizin başkalaştırılmasına izin vermiyorsanız, neden karşınızdaki insan buna izin versin ?

Her iki taraf da birbirini olduğu gibi kabul eder ise, o zaman ayrılıklar ve üzüntüler daha az olur. Empati yapın ve karşınızdakini sizin kuklanız haline getirmeye çalışmaktan vazgeçin.

Aşk konusundaki en büyük sorun, karşısındakini kısıtlama sevdası. Nedir bu böyle? Siz tanıdığınızda, karşınızdaki insanın özelliklerini bilerek aşık oldunuz ona değil mi ?

Peki neden özgürlüğünü kısıtlamaya ve bazı kalıplara sığdırmaya çalışıyorsunuz sevdiğinizi. Özgürlüğü elinden alınan insan sizinle ne kadar uzun süre bir arada kalabilir ? Bunu bir düşünün ve karşınızdaki insana da saygı duyun.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli