Sıradaki içerik:

Blogcular İçin Etkili SEO İpuçları

e
sv

Avustralya Corona virüs aşısı insanları üzerinden uygulanmaya başladı

Covid-19 virüs tedavisi ile ilgili aşı ve ilaç çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. Alınan bilgiler göre; Avustralya’dan corona virüse karşı geliştirilen aşının insanlar üzerinde kullanılmaya başladı. Corona aşısı ne zaman bulunur? Corona hayatımızda aşı ile çıkar mı?

Aşı ilke denemesinin Avustralya’da gönüllülerle başladığı ve aşının toplamda 131 kişdede deneneceği ifade edildi. Bu süreçte aşının güvenliğinin test edileceğini ve etkilerinin gözlemleneceğini söylendi. Avustralya’da yeni tip corona (Kovid-19) karşı geliştirilen bir aşının insanlar üzerindeki ilik deneylerin başladı..

Merkezi ABD’de bulunan biyoteknoloji şirketi Novavax’ın Araştırma Müdürü Dr. Gregory Glenn, video konferans yoluyla düzenlediği toplantıda, aşı denemesinin ilk aşamasının Avustralya’da birkaç gönüllüyle başlandığını açıkladı.

İlginizi Çekebilir  İçişleri Bakanlığından Hafta sonu için 15 şehir genelge yayınlandı!

ETKİLERİ GÖZLEMLENECEK

İlk aşama kapsamında, “NVX-CoV2373” adı verilen aşının toplamda 131 gönüllüye yapılacağını söyleyen Glenn, bu aşamada aşının güvenliğinin test edileceğini ve etkilerinin gözlemleneceğini ifade etti.

Glenn, Novavax’ın bu yıl en az 100 milyon, 2021’de de 1,5 milyar doz üretebileceğini belirtti.

Novavax’tan yapılan açıklamada da Avustralya’nın Melbourne ve Brisbane kentlerinde yapılan aşı denemelerinden temmuzda sonuç alınmasının beklendiği kaydedildi.

İkinci aşamanın farklı ülkelerde binlerce katılımcıyla temmuzdan sonra yapılması bekleniyor.

Eski Harvard profesöründen corona virüs açıklaması! Corona virüse karşı en iyi önlem… Son dakika! İnsan üzerinde denenen ilk coronavirüs aşısı ile ilgili flaş açıklama: Olumlu… Son dakika: Coronavirüs aşısı ile ilgili Trump’tan flaş açıklama: Işık hızından daha hızlı projeyi başlattık…

İlginizi Çekebilir  Bebekleri neden ağlar
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli