Sıradaki içerik:

Turizm Cenneti Kapadokya’da corona sessizliği

e
sv

Ayasofya’da Fetih Suresi okunması sevinç uyandırken yunanlar sinirlendirdi!

Ayasofya'da fetih süresi okunacak söylentiler yayılmaya başladı. Yunan medyası fetih süresin okumasın çok sert tepki verdi. Peki fetih süresin okuması neden sıkıntılı. Fetih süresi yunanlar ne ifade ediyor. Haberimiz detayında fetih süresi ülkemiz için ne kadar önemli olduğu yer almaktadır.

Ayasofya’da fetih süresi okunacak söylentiler yayılmaya başladı. Yunan medyası fetih süresin okumasın çok sert tepki verdi. Peki fetih süresin okuması neden sıkıntılı. Fetih süresi yunanlar ne ifade ediyor. Haberimiz detayında fetih süresi ülkemiz için ne kadar önemli olduğu yer almaktadır.

YUNANLILAR ÇILDIRDI
Yunan medyasında tepki manşetleri atıldı. “Erdoğan meydan okuyor, İstanbul’un düşüşünü kutlamak için dua edilecek”, “Türklerden eşi görülmemiş meydan okuma…” cümlelerinin Yunanlılar tarafından kullanıldığını ifade edildi. Ayrıca Ayasofya’daki Fetih Suresi’nin okunmasına tepki olarak Yunan medyasında, “Helenizm’e karşı büyük bir meydan okuma” cümleleri yer verildi.

 

Fatih Sultan Mehmet Han komutasındaki Osmanlı Ordusu, 6 Nisan 1453 tarihinde İstanbul’u kuşattı. İstanbul’un 53 günlük kuşatmanın ardından 29 Mayıs 1453 tarihinde fethedildi. İlk Cuma namazı ise 1 Haziran 1453’te Ayasofya’da kılındı. Namazı, Fatih Sultan Mehmed’ın hocası Akşemseddin Hazretleri kıldırdı. Hurbe de Akşemseddin Hazretleri tarafından Fatih Sultan Mehmed adına okundu.

İlginizi Çekebilir  İçişleri Bakanlığından Hafta sonu için 15 şehir genelge yayınlandı!

İstanbul’un fethinin 567. yılı nedeniyle Ayasofya’da Fetih Suresi okunacağı belirtilince Yunanistan’dan tepkiler yükseldi.

 

 

 

 

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli