Sıradaki içerik:

En Doğru Güçlü Şifre Nasıl Oluşturulur?

e
sv

Balığın taze olup olmadığını nasıl anlaşılır!

Balığın taze olup olmadığını nasıl anlaşılır!

Sizler bu yazımızda balık seçimi hakkında bilgi vereceğim. Balık karadeniz tarafından en çok tüketilen bir besin. Sadece karadeniz değil Türkiye’de en çok tüketilen besinler arasında gelmektedir. Balık deyince akla tavası mangal salatası pirinç içinde tatlısına kadar yapılan bir besindir.

Ülkemizde 365 günde balık bulunan bir ülke her zaman istediğimiz anda balık bulabiliyoruz. Fakat balık alırken taze olmasına mutlak özen gösterin. Peki taze balık neye göre seçilir? Balığın taze olup olmadığına nasıl anlarız? Balık alırken neler dikkat etmemiz gerekiyor.

Balığın taze olup olmadığını nasıl anlaşılır!

Balığın taze olup olmadığını nasıl anlaşılır!

Balık Alırken Taze Olup olmadığın Nasıl Anlarız

Balık alırken kokusuna bakın kötü veya farklı bir koku varsa bayat veya bayatlamak üzeredir.
Balığın gözlerin bakın eğer gözler içe doğru kaçtıysa bayattır. Bununla birlikte göz rengine bakın göz rengin siyahsa taze balıktır.
Balığın yumaşak sert olmasına bakın dokunun eğer balık sert ise tazedir.

Balık alırken yukarıda söylediklerimiz kısmen siz yardımcı olacaktır. Fakat bazı durumlarda anlaşılmaya biliyor. Bunların önüne geçmek için balıklarınız sürekli aynı yerden almaya özen gösterin bu sayede balıklarınız hep taze ve güzel olacaktır. Yıllardır tek yerden balık alırım bundan dolayı hep taze balık yerim.Sizinde öyle yapmanız tavsiye ederim.

İlginizi Çekebilir  Beklenen güncelleme Apple watchOS 6.2.8 Beta 2 yayınlandı!
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli