Sıradaki içerik:

2020 yıl 2.el otoda en çok fiyatı artan araçların listesi

e
sv

Bebeklerde Gaz Problemi

Bebeklerde Gaz Problemi

Bebeğinizi doğurduktan sonra özellikle ilk dört ay sizi ve bebeğinizi yoracak olan süreçtir. Bebeklerde gaz sorununun çoğu zaman mama ile beslenen bebeklerde olduğu düşünülür. Fakat çevremde sadece anne sütü ile beslenmesine rağmen ciddi gaz sorunu yaşayan bebeklerde görüyorum.

Kızım Hena bu süreci çok ağır geçirmese de geceleri gazdan dolayı uyandığı, huzursuzlandığı zamanlar oldu. Ben bu süreçte Hena’nın ayaklarını ve karnını sıcak tutmaya gayret ettim. Vücut ısınınca bebeklerin gaz çıkartması daha kolay oluyor. Hena gazdan dolayı sabaha karşı çok uyanırdı, bezini açıp karnına saat yönünde masaj yaparak (bunu tv’den görmüştüm)ayaklarını rahat hareket ettirmesini sağlayarak gaz sıkıntısını büyük ölçüde hafifletmeyi başardık.

Bebeklerde Gaz Problemi

Bebeklerde Gaz Problemi

Tabi bunların yanında doktorumuz sayın Ender Yaman’ında verdiği taktikleri uygulamayı eksik etmedik. Yine bizim kurtarıcımız olan doktorumuzun önerdiği Nurse Harvey’s şurubunu düzenli olarak kullandık ve çok faydasını gördük.

İlginizi Çekebilir  Çocuklar için tehlikeli olacak Eşyalar!

Geceleri çok gaz problemi yaşayan bebekler için gece yatmadan bir iki çay kaşığı rezene çayının da içirilmesinin çok faydası olacaktır. Bebeğin beslendikten sonra dik tutulup sırtına masaj yaparak gazının çıkarılması biberon kullanılıyorsa da hava yutmasını engelleyen ürünlerin seçilmesi de bebeğin rahatlamasında büyük etken.

Koliği olan bebeklerde bebeği dolaştırmanın araba ya da evde kucakta etkisi olduğunu ve bazı seslerin aspiratör, elektrik süpürgesi, yağmur sesi gibi rahatlatıcı etkisinin olduğunu da okumuştum.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli