Sıradaki içerik:

Evde Yoğurdu Nasıl Yapılır – Yoğurtma yapma tarifi

e
sv

Bilgisayar’da Dosya ve Klasör Gizleme ve Açma Yöntemi

Bu yazımızda gizli dosyalarınız bilgisayarda nasıl gizleneceğini göstereceğim. Günümüz her ne kadar teknoloji çağ olsa da her ailede herkes bir adet bilgisayar düşmeye biliyor. Yada şirket çalışıyorsanız bazı verileriniz gözükmesin istemiyorsanız da dosyalarınız gizleme yöntemine başvuru yapabilirsiniz.

Genel düşünmek gerekirse özel hayatımız nasıl bir şeyler gizleye biliyorsak. Bunun aynı şekilde bilgisayar’da yapabiliriz. Kullandığımız bilgisayar’da bizim için önemli olan dosyaları kimselerin görmeyeceği biçimde gizleye biliriz. Bu işlem için bir kaç basit yöntemi sizler paylaşacağım. İşte detaylar…

Dosya Gizleme yöntemi

İlk önce Gizlemek istediğiniz dosya yada klasöre sağ tıklayıp özellikler seçeneğini seçin açın ardından genel gelin alt yazan gizli seçeneği işaretleyin ve tamam deyip uygulayın bu işlemden sonra gizlediğiniz dosya gözükümeyecektir.

İlginizi Çekebilir  Apple Watch WhatsApp Nasıl kullanılıyor!

Gizlenen Dosya gösterme

Bilgisayarıma girin yukarıda üst menüleri açın orada görünüm ayarların gizli dosyaları göster deyiniz sonra gizli dosyalar ortaya çıkacaktır. Daha sonra tekrar kapatmak için işlem tekrarlayınız.

Bilgisayar'da Dosya ve Klasör Gizleme ve Açma Yöntemi

Bilgisayar’da Dosya ve Klasör Gizleme ve Açma Yöntemi

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli