Sıradaki içerik:

SLAM Nedir? Tüm Ayarları ve Kullanımı

e
sv

Bilgisayardan WhatsApp Nasıl Kullanılır?

Bilgisayardan WhatsApp Nasıl Kullanılır

Ailemiz ve arkadaşlarımız ile sürekli iletişimimizi WhatsApp üzerinden sağlıyoruz. Günümüz de artık eskisi gibi SMS kullanılmıyor.

Her iş sonucu bir ulaşım, bir gönderi, sunum, konum, müzik dosyası ve videolarımızı göndermek istediğimizde sürekli karşımızda ki kişiye ” ben sana whatsapp dan gönderebilirim ” teklifinde bulunuyoruz. Alternatif olarak Facebook & Skype yada Mail seçeneklerini de kullanabiliriz.

Fakat her şeye rağmen WhatsApp’ı daha kullanışlı buluyoruz. Kime sorsak aynı cevabı alırız. Hem kullanışlı, hem bilindik ve sürekli tercih edilerek kullanılan bir uygulama.

Kimi zaman mobilden cevap yazmak eziyete dönüşüyor. Bilgisayar başındasınız ve işleriniz ile ilgileniyorsunuz ve tam o sırada telefonunuza mesaj yağıyor.

Bi taraftan işinizi bir an önce bitirmek istiyorsunuz bir taraftan ise telefonunuza gelen mesajı merak ediyorsunuz. ” Acaba önemli bir şey mi oldu? ” yada sevdiğiniz birinden mesaj bekliyorsunuz ” Acaba ne yazdı ” diye içiniz içini yiyor.

İlginizi Çekebilir  Markanızı Duyaracağınız En Popüler Sosyal Medya Platformu

Artık bu düşünceleri bir köşeye bırakma vakti geldi. Bilgisayar başından işleriniz ile ilgilenirken yada bir araştırma yaparken 5 dakika da bir telefonunuzu elinize almaktan kurtulmak istiyorsanız. Sizin için en iyi çözüm ” WhatsApp WEB ” kullanmak.

WhatsAPP Web’i çok kolay bir şekilde bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. WhatsAPP Web ile rehberinizdeki kişilerle rahatlıkla bilgisayar üzerinden konuşabileceksiniz. Dilediğiniz gibi istediğiniz kişiyle rahatlıkla konuşabilir, sohbet edebilir, fotoğraf, video ve link gönderimi yapabilirsiniz.

WhatsApp Web Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

  1. Adım: Telefonumuzdan “WhatsApp” uygulamasını açıyoruz.
  2. Adım:WhatsApp uygulamamıza giriş yapıyoruz.
  3. Adım:WhatsApp uygulamamızı açtıktan sonra sağ üst kısımdaki “3 Noktalı” ikona tıklıyoruz. Ve ardından “WhatsApp Web  seçeneğine tıklıyoruz.
  4. Adım: Telefonumuzdan bu adıma geldiğimizde geriye artık sadece ” QR Kodunu” okutmak kaldı.
  5. Adım:Bilgisayarımızdan WhatsApp kullanmaya telefonumuz hazır. Son olarak yapmamız gereken WhatsApp Web’in internet sitesini ziyaret etmeliyiz. Bilgisayarınızdan Buraya tıklayarak WhatsApp Web‘in internet sitesine girebilirsiniz.
  6. Adım:Şimdi ise telefonumuzdan, internet sitesine girdiğimiz WhatsApp Web deki QR Kodunu telefonumuzdan okutuyoruz.
  7. Adım: Telefonumuzdan QR Kodunu başarılı bir şekilde telefonumuzdan okuttuktan sonra..
İlginizi Çekebilir  Seyahat Etmek İçin HES Kodu Nasıl Alınır? HES Kodu Nedir!

8.Adm: BİNGOOO! Artık bilgisayarımızdan WhatsApp’ı rahatlıkla kullanabiliriz. Dilediğimiz kişiler ile konuşabilir, mesajlaşabilir, fotoğraf, video, link, ses dosyası ve aklınıza gelebilecek her şeyi iletebilirsiniz.

WhatsApp Web sayesinde bilgisayar olduğunuz için mobilden daha hızlı bir şekilde arkadaşlarınız ile yazışabileceksiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli