Sıradaki içerik:

Vlog Çekerek Youtuber Olunur Mu?

e
sv

Bilim Tarafından Desteklenen 10 En Eski Sağlık Uygulaması

Bilim Tarafından Desteklenen 10 En Eski Sağlık Uygulaması

Bu yazımızda sağlık konusunda bugüne kadarki en iyi bilimsel araştırmanın en iyi 10 özetini sunuyoruz. Alternatif Çin tıbbı, bütüncül terapi ve ritüel Şamanizm gibi gelenekler genellikle psödosyacılık olarak adlandırılmaktadır. Ancak bu işin sırrı oldukça eskidir ve tarihsel bir kaynağa bağlıdır. Bilim adamlarının yaptığı araştırmalar sonucunda bu bilgilerin ve uygulamaların faydası olduğu kanıtlanmıştır. Bu yazımızda bugüne kadarki en iyi bilimsel araştırmanın en iyi 10 özetini sunuyoruz.

Akupuntur

Akupuntur uygulamasının tarihi binlerce yıl eskiye dayanmaktadır ve yeni tamamlanan araştırmaya göre Akupuntur tedavisi NHS hastalığının çözümünde de oldukça faydalı. Şuan İngiltere’nin bazı bölgelerinde NHS tedavilerinde kullanılmaktadır.

Meditasyon

Son yıllarda etkin olarak yapılan araştırmalarda meditasyonun daha sabırlı, kendine güvenen, mutluluk, sakinlik gibi olumlu durumlarda etkili olduğu gözlendi.

Müzik Terapisi

Müzik birçok insanın ruh halini yansıtır hatta geliştirir. Yapılan araştırmalarda müzik dinlemek bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi insan sağlığı üzerinde de çok büyük etkiye sahip olabileceğini tespit edildi.

İlginizi Çekebilir  Ev yapımı Aloe vera özlü doğal güneş kremi tarifi

Enerji Şifası(Reiki)

Bir Japon tekniği olan Reiki el uzatılması ile enerji aktarımı olarak tarif edilebilir. Ünlü Doktor Mehmet Öz yaptığı kalp ameliyatlarında ünlü Reiki ustası Julie Motz’u da yanında ameliyata götürmesi ile bu işlem daha da popüler oldu.

Tai Chi

Çin’de milyonlarca insan için günlük aktivite olan Tai Chi özellikle yaşlılarda oldukça etkili. Hem bedensel hemde ruhsal anlamda iyileştirmelerde bulunan Thai Chi vücudu daha dinç hale getirmektedir.

Mantra Dua

Mantra’ya ses aracı da diyebiliriz ve en ünlü sesi ise “OM”dur. Bu sesler sayesinde beynimize titreşimler gönderilir ve bu titreşimler sayesinde duygularımız karıştırılır. Fiziksel ve ruhsal anlamda daha da dinginleşilir.

Telepati ve esp

Bilim adamlarının yaptığı birçok araştırmadan sonra telepatinin sadece bilim kurgu filmlerinde olmadığı anlaşıldı. Bu tür çalışmaları ilk olarak 90’lı yıllarda CİA denemiştir ve çalışmalar günümüzde de devam etmektedir.

Hipnoz

Hipnoz herkes tarafından bilinir günümüzde ise sigara benzeri bağımlıklardan veya takıntılardan kurtulmak için başvurulur. Ancak bir araştırmada ise Hipnozun hayatımızı iyileştirdiği de savunulmaktadır. Yapılan bir deneyde ameliyata girecek olan hastanın ilk olarak hipnoz edilmesinin ardından ameliyatın daha başarılı geçtiği de görülmüştür.

İlginizi Çekebilir  Saç Dökülmesine Sebep Olan nedir - Saç dökülmesin nasıl durdurabiliriz!

Akustik Levitasyon

Akustik eski zamanlardan beri efsanelere konu olmuştur ve belirli bir dini olan veya olmayan herkesin kafasını karıştırmıştır. Ancak Argonne National Laboratory ilaçlarda kullanılan farmasötik moleküllerinin çözünürlüğü için akustik levisyona başvurmuştur ve azda olsa başarılı olduğu gözlemlenmiştir.

Aromaterapi

Aromaterapi yaklaşık 600 yıldır Mısır, Çin ve Hindistan’da kullanılan bir tedavi yöntemidir. Eskiden insanlar farklı kokuların vücuttaki farklı organları etkilediğini düşünürlerdi. Bir örnek verecek olursak lavanta kokusu stresi azaltırdı ve bedeni sakinleştirirdi. Günümüzde bu tedavi yöntemi özellikle Alzheimer hastalarının tedavisi için kullanılmaktadır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli