Sıradaki içerik:

Sokağa çıkma yasağında çocukları nasıl dışarı çıkarmamız gerekiyor

e
sv

Blogcular İçin Etkili SEO İpuçları

Blogcular İçin Etkili SEO İpuçları

Blog dünyasına öncelikle hoş geldiniz. Aslında herkesin bir blogu olmalı. Blog sahibi olduğunuz için şimdiden kendinizle gurur duymalısınız. Eğer halen bir blogunuz yoksa hemen Ücretsiz WordPress ile sizde kendi blogunuzu kurabilirsiniz.

Evet artık bir blogunuz var ve bu blogunuza günlük belirli saatlerde yeni içerikler ve paylaşımlar yapıyorsunuz. Sürekli sitenizi güncel tutuyorsunuz ama halen sizden bi haber olan insanlar var..

Kimse sizi tanımıyor, blogunuzda neler paylaşıyorsunuz ve neler bildiğinizi kimse bilmiyor?

İşte bu konuda devreye blogumuzda nasıl SEO kullanacağımız hakkında size ufak tefek ama çok işe yarayacak ipuçları vereceğiz.

Sosyal Medya Kullanımı

Öncelikle blogunuz da her paylaştığınız içeriği, makaleyi, durumu sürekli sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmalısınız. SEO açısından farklı sitelerden link çıkışı ve o siteler üzerinden gelen hitler siteniz için bir avantaja dönüşür.

Blogunuzu her güncellediğiniz an fazla vakit geçirmeden hemen sosyal medya hesaplarınızdan makalenizin url’sini paylaşın. Sosyal medya olarak Facebook, Twitter, Instagram, Tumblr kullanın hiç farketmez yeter ki blogunuzda ki içeriği başka sitelerde paylaşarak diğer insanlarıda haberdar edip hit kazanmaya çalışın. Farklı sitelerde içeriğinizi paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlginizi Çekebilir  Üst sıralar için SEO – Web Sayfası İçi SEO Teknikleri 2020 Versiyonu

Küçük Resim Seçimi

Blogunuz da paylaştığınız içerikleri kabataslak bir fotoğraf seçerek paylaşmayın. Makalenizin ” Öne Çıkan Görsel “ini kaliteli seçin ve ilgi çekici olmasına önem gösterin. Sosyal medya hesaplarınızda makalenizi paylaştığınız da herkes sizin Öne çıkan görselinizi görecek ve her ne kadar ilgi çekici olursa makalenizi diğer insanlar da incelemek isteyecektir.

Blogunuzu sürekli takip eden kişiler ise yeni bir içerik paylaştığınızı gördüklerinde ilgi çekici görseli gördüklerinde makalenizi incelemek isteyecektir. Ziyaretçilerinizi sitenidze her ne kadar fazla tutabilirseniz size bu bir avantaj olacaktır. 1 Adet ilgi çekici içerik ile blogunuza getirdiğiniz ziyaretçiler makalelerinizi ilgi çekici ve akıcı bulduklarında blogunuzda vakit geçirmeye başlayacak.

İlgi Çekici Başlık

Başlıklarınız mutlaka ilgi çekici olmalı. Uzun uzaya başlıklar atarak ilgi çekici olmasını beklemeyin. Her ne kadar kısa ve bir o kadarda anlamlı başlıklar kullandığınızda içeriğiniz merak edilecektir. Örnek verelim; ” Ali bu gün evinde oynarken kayboldu ” gördüğünüz gibi bu bir ilgi çekici başlık değil ki okurken bile insan yoruluyor. Bu uzun başlık yerine şöyle bir başlık tercih edebilirdik; ” Ali Kayboldu! ” gördüğünüz gibi 2 başlık arasında dağlar kadar fark var ve gerçekten 2. başlığımız kısa ve öz ekstra ilgi çekici. O yüzden başlık görsel seçimimizden sonra ikinci gelen etken.

İlginizi Çekebilir  İnternetten ikametgah (Yerleşim Yeri) Belgesi Nasıl Alınır?

Konu İçeriği

İçeriklerinizi biraz renklendirin. Makalenizi fotoğraf ve gifler ile süslemeyi ihmal etmeyin. Unutmayın ki makalenize renk katan sadece yazı değil seçtiğiniz fotoğraf ve giflerdir. İçeriğiniz her ne kadar akıcı olursa ziyaretçileriniz açısından da faydalı olur. Sizler14 Muhteşem SEO Yazarlığı Sırları (Hızlı Etkili) makalemize göz atarak daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Şu sıcak havalarda büyük fincana çayı doldurup bilgisayar başında makale yazmak kadar keyifli birşey yok..

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli