Sıradaki içerik:

Tereyağlı Pirinç Pilavı Tarifi

e
sv

Botoks nedir – Botoks insan üzerindeki etkiler nedir?

Botoks insanlar yaşlandıkça vücudularındaki orataya çıkan kırışıklılar azaltmak için uygulanan bir yöntemdir. Günümüzde nerdeyse herkesin uygulamaya başladığı Botoks ile ilgi bir çok bilgi dolaşmaktadır. Botoks insan zarar varmı? Botoks insan üzerindeki etkisi nedir? Botoks faydalı birşey mi? Botoks nasıl neyle yapılıyor. Botoks insana acı veriyor mu? işte detaylar…

 

Botoks Nedir?

Ne İçin Yapılır?

Modern günümüz tıp dünyasında insanoğlunun çözüm adına uğraştığı bir çok problem gelmektedir. Gelişmiş teknoloji ve bilgi birikimi ile çoğunun üstesinden gelinip çözüm yolları bulunuyor. Sağlıkta bu sorunlardan biri de yüzde meydana gelen kırışıklıklar olarak bilinir. Özellikle bayanların dert yandığı kırışıklık sorununa botoks ile çare aranır.

Botoks ile deri üzerinden bulunan kırışıklık ve çiziklerin yok olması (alın, kızgınlık çizgisi, kaş kaldırmak, kazayağı) mümkündür. Bunun dışında botoksun yapılmasının bir diğer sebebi ise aşırı terlemeyi önlemektir. Botoks yaptırmak için herhangi bir kısıtlama bulunmasa da hamile ve çocuk emziren bayanlara önerilmiyor.

Geneli itibariyle botoks işlemleri kısa sürmektedir. Uygulama süresi 10-20 dakika arasında değişkenlik göstermektedir. İşlem sonrasında vücutta ya da yüzde herhangi bir ağrı, sızı gibi durumlar olmaz. Bu sebeple işinize ve normal rutin hayatınıza dönüş sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Cilt Sağlığı İçin Basit Öneriler

Yalnız sauna, kuaför ve özellikle de havuz gibi etkinliklerden 3 gün süreyle uzak durulması önerilir. Bu önerilere kulak asılmaması durumunda botoks zararları devreye girebilir. Botoks yapılan yere tahribat verebilir. Çeşitli yan etkiler gösterebilir.

Botoksun zararlı sonuçlara yol açmaması adına bu önerilere kulak verilmelidir. Ayrıca işlemi yapan yerin iyice araştırılması son derece önemlidir. Botoks yaptırmanın zararları ile karşılaşmamak için daha önce referansları olan, tanınmış, alanında uzman kişilere botoks işlemini yaptırmanız daha sağlıklı olacaktır.

Botoks Zararları Var mı?

Kırışıklıklardan kurtulmayı her kadın hayal eder. Kırışıklık sorununa botoks ile çözüm aramaya çalışırlar. Botoks yaptırmayı düşünenlerin yakındığı bir diğer sağlık problemi ise aşırı terleme sorunudur. Özellikle koltuk altı terlemelerinden kurtarmak için başvurulan yollardan olan botoks ile ilgili akıllara en çok takılan sorulardan biri de botoks yapmanın zararları var mı yok mu?

İlginizi Çekebilir  Yaz Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Botoksun estetik sorunları ortadan kaldırma özelliği olsa da bazen daha kötü sonuçlar doğurabilir. Kişinin genetik yapısına bağlı olarak bazı durumlarda yan etkisi olabiliyor. Ancak iyi haber şu ki sürekli gelişen tıp ile birlikte yapılan operasyonlarda botoks zararları gözükmeyecek şekilde azalma göstermiştir. Meydana gelen etkiler ise geçici olmakla birlikte verilen sürenin ardından normale dönmektedir.

İlaç yapımında kimyasal maddelerin artması ile birlikte her ilacın ister istemez vücuda bir nebze de olsa bazen olumsuz etkilerinin olabileceğidir. Özellikle botoks yapılmadan önce zarar görmemek adına doktorunuzun sizden isteyeceği şeyler olacaktır. Beslenme, ilaç…

Botoks yaptırmadan önce kullanılan kimyasallara karşı alerjinizin olup olmadığı konusunda emin olmanızı tavsiye ederiz. Doktorunuzun önerilerine uymaya özen gösterin. Botoks zararları ile karşılaşmamak adına iyi bir araştırma yapın. Gerektiği taktirde testler yaptırın.

Ucuz maliyette botoks yaptıran yerler olduğu gibi bunlardan gelen geri dönüşler bazen olumsuz olabiliyor. Siz de bunu ve yapılan yorumları göz önünde bulundurarak, kendinizi hazır hissettiğinizde ve ihtiyacınız olduğunu anladığınızda botoks yaptırın.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli