Sıradaki içerik:

Balık Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

e
sv

Brezilya Fönü Nedir?

Brezilya Fönü Nedir?

Brezilya Fönü Nedir, Brezilya Keratin Nedir ?

Brezilya Fönü,5-6 ay fön çektirmeden kullanılabilen kalıcı fön işlemidir. Brezilya fönü olarak anılan ama asıl adı, Brezilya keratini olan ürün, piyasada pek çok benzeri olması nedeni ile dikkatli ve bilindik bir uzman tarafından kullanılması gereken bir üründür.

Uygulaması ve satışı yapılan Birezilya fönü/brezilya keratini fiyatları 200 TL ile 750 TL arasında değişmektedir. Pek çok güzellik merkezi bu uygulamayı en kısa saçlar için 250 TL den başlayarak yapmaktalar.

Brezilya Fönü Faydaları,Brezilya Keratini Faydaları

Eğer işin ehli uzman bir kişi tarafından yapılırsa, işlemin uygulandığı saç daha parlak, daha yumuşak ve daha canlı olur, Brezilya fönü, kalıcı fön, kreatin ve teraphy isimleriyle bilinen 5-6 ay fön çekme derdi olmayan bir uygulamadır.

  • Brezilya fönünde kullanımı nano keratin, adeta saça botox yapar ve hayat verir. Saçların içine işleyen nano keratin sayesinde, saçlarınız capcanlı, ışıl ışıl ve hiç olmadığı kadar güçlü olur.
  • Brezilya fönü elbette kimyasallar içeriyor, ama şu an için önemli bir zararından bahseden yok. (Firma Formaldehit adlı madde kullanmadığını ileri sürdüğü için..)
  • Kreatin tedavisi diyebileceğimiz bu uygulama saçların şeklini (fönü) sabitlediği gibi daha yararlı bir işlem yapıyor ve saçlarınızı gerçek anlamda besliyor,güçlendiriyor.
  • Bu yeni teknolojinin bütün saç tipleri İçin Uygundur, en dramatik Gözenekleri Hasar Gören Saçlar Dahil sonuçlar çok görkemlidir, Bu ileri nanoteknolojiyi, Brezilya bilim adamları kullanarak yepyeni ve kalıcı ve doğanın size verdiği o, yumuşak, parlak ve sağlıklı saçınızın yapısını geri yükleyebilirsiniz.
İlginizi Çekebilir  Yaz Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Brezilya Fönü Zararları,Brezilya Fönü Yan Etkileri,Brezilya Fönü Zararlı mı, Brezilya Fönü Zarar

  • Brezilya Fönünün Hamile kadınlara uygulanması önerilmiyor.
  • Astım ve solunum yolu hastalığı olan kişilerin brezilya Fönü yaptırması sakıncalı..
  • Kalıcı fön olarak ortaya çıkan brezilya fönü adlı ürünü 30 dakika boyunca kullanan kuaförlerde ve güzellik salonlarında gerek kuaförlerde gerekse müşterilerde görülen burun kanaması, göz yanması gibi şikayetler üzerine yapılan laboratuvar araştırmasına % 4.85 -% 10 arasında formaldehid maddesi kullanıldığı ortaya çıktı. %1 lik bir miktarın bile ciddi alerjik reaksiyonlara neden olduğu bilinen formaldehit, aynı zamanda çok şiddetli bir kanserojen madde ve toksin olarak biliniyor. ABD nin OREGON üniversitesinde yapılan araştırmada Üretici firma her ne kadar formaldehit kullandığını inkar etse de olay ABD de basına yansıdı ve geniş yankı buldu. Kalıcı saç düzleştirmek isteyen arkadaşlara brezilya fönü konusunda dikkatli davranmalarını tavsiye ediliyor.
  • Brezilya fönü uygulamasını kişi kendisi yapmaya kalkarsa, saçları yanar ve saç dökülmeleri yaşar. O sebeple uzman biri tarafından yapılmalıdır.
İlginizi Çekebilir  2 Dakikada Göbek Yağlarından Kurtulmanızı Sağlayan Egzersiz

İçindekiler

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli