Sıradaki içerik:

Basen ve Kalça Eriten Çay Nasıl Yapılır?

e
sv

Çalışan Kadınlar İçin Pratik Saç Modelleri

Çalışan Kadınlar İçin Pratik Saç Modelleri

Çalışan bayanların en büyük sorunu, sürekli olarak bakımlı görünmek zorunda olmaları.

Özellikle saçların bakımlı olması başka bir mevzu. Sürekli kuaföre gitmek hem vakit açısından hem de nakit açısından hanımlara külfet olmakta. Peki saçların güzel ve bakımlı görünmesinin başka bir yolu yok mu?

Günlük ev hali saçlarla mı gitmek gerekir iş yerine. Tabiki hayır. Olacak iş değil. Üstelik her gün kuaföre gidip bir sürü ısıl veya kimyasal işlem yaptırmak saçlarınızı yıpratan en önemli konudur. Evde yapacağınız pratik saç modelleri ile bu soruna kökten bir çözüm getirebilirsiniz. Hem de saçlarınızı biraz dinlendirmiş olursunuz. herbilgivar.com bloğumuzun cilt bakımı ve güzellik bölümünde, çalışan bayanlar için pratik saç modelleri konusunda önerilerde bulunmak istiyoruz.

Bu modellerden birini veya bir kaçını kendi saçlarınız için uygulayabilirsiniz. Hem vakitten hem de nakitten kazanmak için oldukça ideal olacak. Ve saçlarınızın ayrı bir havası olacak. Ayrıca, demode olan saç modellerinden de kurtulacak ve daha modern görünümlü bir havaya bürüneceksiniz. Bakalım çalışan bayanlar için pratik saç modelleri konusunda önerilerimiz nelermiş.

Dalgalı Saç Modeli Nasıl Yapılır ?

Evde kolaylıkla yapacağınız dalgalı saç modeli ile, son derece zarif bir görünüm elde edebilirsiniz. Dalgalı saç modeli yapın derken, düğüne gider gibi bir dalgalı saç modeli aklınıza gelmemeli. Saçlarınızın sadece uç kısmına biraz dalgalı saç modeli yapmanız yeterli olur. Baştan aşağıya lüleler ile dolu bir saç modelinden uzak durmanız gerekir. Fazla abartmadan, daha sade ama daha havalı saçlara sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Göbek Eriten Baharatlar

Gelelim Dalgalı Saç Modeli Nasıl yapılır konusuna. Dalgalı saç modeli yapmak için, saçlarınızı yıkayıp kuruttuktan sonra, iri bigudiler yardımı ile saçınızı sarın ve sprey sıkın. Bu işlemi gece yatmadan önce yaparsanız, sabah kalktığınızda şekil verip tekrar spreyle sabitlemeniz yeterli olacaktır. Sade ve profesyonel bir elden çıkmış kadar güzel dalgalara sahip olacaksınız.

Yarım Toplu Saç Modeli

Daha derli toplu bir görüntüye sahip olmak isteyen hanımların tercih edebileceği yarım toplu saç modeli de çok kullanışlı ve şık bir model olarak tercih edilebilir. Yarım toplu saç modeli, daha çok kabarık ve kıvırcık saçları olan bayanlara uygun bir modeldir. Yarım toplu saç modeli yaptıktan sonra, isterseniz üzerinde biraz değişiklikler yapabilirsiniz.

At Kuyruğu Saç Modeli Nasıl Yapılır ?

En klasik saç modelinden birisi olan at kuyruğu çalışan bayanlar için de büyük kurtarıcı ve pratik bir saç modeli olarak karşımıza çıkıyor.

At kuyruğu modeli yapın derken, evde oturduğunuz zamanlardaki gibi özensiz bir biçimde saç toplamaktan bahsetmiyoruz elbette. İsterseniz sıkı ve komple geriye taranmış bir at kuyruğu modeli, isterseniz de dağınık at kuyruğu modeli yapabilirsiniz.

At kuyruğu saç modeli yapmak için, saçlarınız akşamdan yıkayıp kurutun. Sabah kalktığınızda, saçlarınızdan tutam tutam ayırıp diplerine saç spreyi sıkın ve uygun bir fırça veya tarakla krepe atın. Tüm saçlar için aynı şeyi uyguladıktan sonra, saçlarınızın üzerinden hafif bir şekilde tarayarak krepeleri düzeltin.

İlginizi Çekebilir  Cilt Sağlığı İçin Basit Öneriler

Bu işlemi çok sert yaparsanız saçlarınız yine düzleşir o sebeple sadece düzeltme amaçlı hafif şekilde tarayın. Ardında da isterseniz saçların yan tarafında biraz kakül modunda saç bırakabilirsiniz. Dağınık at kuyruğu yapmak istemiyorsanız tüm saçları geriye doru alıp, lastik saç tokası ile tutturun.   saçlarınızın düzeltip önden biraz gevşetebilirsiniz.

Topuz Saç Modeli

Topuz saç modeli size biraz abartılı gelebilir. Ama bizim burada bahsettiğimiz topuz saç modeli düğünlerde kullanılan türden değil. Daha çok balerin topuzu ya da ensede toplanmış saç topuzundan bahsediyoruz. Fazla abartmadan, dilerseniz sıkı bir topuz, dilerseniz de hafif dağınık bir topuz yapabilirsiniz.

Düz Saç Modeli

Saçlarınız için en sık kullanabileceğiniz model düz saç modelidir. Saçlarınızı bir düzleştirici yardımı ile düzleştirip, saç serumu kullanarak, saçlarınızın dümdüz ve ışıltılı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Örgülü Saç Modeli

Ofiste şık olmanın en kolay yollarından bir tanesi örgülü saç modeli. 2020 yılı saç modasında en çok kullanılan örgülü saç modeli yan örgüler. Siz de saçlarınız için, saçlarınızın yan tarafında yapılmış, sıkı bir balık sırtı modeli veya klasik tarzda gevşek saç örgüsü modeli yapabilirsiniz.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli