Sıradaki içerik:

Akıllı Telefonlar Aklımızı Alıyor!

e
sv

Çilli Yüze Uygulanması Gereken Makyaj Teknikleri

Çilli Yüze Uygulanması Gereken Makyaj Teknikleri

Çil genelde insanların cildinde istemediği lekelerdir.

Fakat cilde doğal görünüm sağladığı da bir gerçektir. Cildinizdeki çilleri kapatmak için ağır makyaj yapmaktan kaçınmanız gerekir. Doğal makyaj cildinde çil olanlar için en ideali olacaktır. Bu gün sizlere yüzünde çil olanların ne gibi makyaj teknikleri uygulaması gerektiğinden bahsedeceğim.

Yüzünüzdeki çilleri tamamen kapatmak için çok yoğun ya da kalın bir fondöten tercih etmeyin. Daha hafif bir fondöten kullanmanız yerinde olacaktır. Hafif fondöteni ellerinizle uyguladığınızda çok daha iyi bir sonuç alacaksınız.

Eğer yüzünüzdeki çilleri büyük ölçüde kapatmakta ısrarcıysanız ince bir fondöten kullanmanızı tavsiye ederim. Sürdüğünüz fondötenin cilt tarafından emilmesini bekledikten sonra, likit kapatıcıyı çillerin yoğun olduğu yerlere uygulayabilirsiniz. Likit kapatıcıyı elinizle ya da süngerle uygulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Cilt için Kahveli peeling Nasıl yapılır!

Yüzünüzdeki çilleri kapatmak için çok yoğun şekilde fondöten ya da kapatıcı uygularsanız cildiniz nefes almaz ve gün içindede de sürdüğünüz bütün kapatıcıyı geri kusar.

Çilli Yüze Uygulanması Gereken Makyaj Teknikleri

Ve bu da çillerin daha çok ön plana çıkmasını sağlar. Yoğun bir kapatıcı yerine hafif ve ince kapatıcıları tercih etmeniz daha yerinde olacaktır.

Yüzünüzdeki çilleri ark plana atmak için çok ağır bir göz makyajı yapmayın. Hafif ve belirgin bir göz makyajı yapmayı tercih edebilirsiniz.

Dumanlı bir göz makyajı ve ince çekilmiş eyeliner uygun bir makyaj şekli olacaktır. Kullanacağınız farı da toprak tonlarında tercih etmeniz doğal bir görünüm sağlayacaktır. Göz kapağına toprak tonları göz pınarlarına da açık tonlarda far uygulaması yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Yaz Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bir ton koyu farı göz kapağınızın ortasında ve en koyu farı ise göz kapağınızın dışına sürerek geçişli bir göz makyajına ulaşabilirsiniz.

Yüzünde çil olan kadınların tenleri genellikle açık renklidir. Açık renkli ciltlerde kullanılacak en uygun allık renkleri de şeftali ve açık pembe olacaktır. Eğer saçlarınız ve kaşlarınız turuncu renge yakın ise mutlaka şeftali tonu allıkları tercih etmelisiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli