Sıradaki içerik:

Arı Sütünün Şeker Hastalığına Faydaları Nelerdir?

e
sv

Çin’deki Türk Piramitlerinin Sırrı Nedir?

Çindeki Türk Piramitlerinin Sırrı Nedir?

Piramitler denildiği zaman hemen hemen herkesin aklına Mısır Piramitleri gelir.

Ama Çin’de bulunan Beyaz Piramitler diğer bilinen adı ile Türk Piramitleri halen gizemini korumaktadır. Dünyanın tüm dengelerini değiştirecek sırlara sahip olduğu iddia edilen Türk Piramitleri Çin’in orta kesimindeki Şaanşi eyaletinin başkenti Şian şehrinin 100 kilometre yakınında yer almaktadır.

Bölgeye girişin yasak olduğu iddia ediliyor. Ama bazı kaynaklara göre, bölgede fotoğraf ve görüntü almak yasak sadece.  Hatta Çin’in bu pramitleri saklamak için üzerine bol miktarda toprak döktüğü ve buranın bir pramit eğil höyük olduğu iddiasında bulunduğu da çeşitli kaynaklar tarafından bizlere haber veriliyor. 2023 yılı ile ilgili pek çok sırrı içinde barındırdığı düşünülen Türk Piramitleri halen gizemini koruyor.

İlginizi Çekebilir  03 Haziran Çarşamba Burçların Yorumları Açıklandı!

Çindeki Türk Pramitlerinin Türk Tarihi Açısından Önemi

Türk Piramitlerinin keşfi konusunda da farklı hikayeler mevcut.  Bu hikayelerin arasında en çok bilineni, II. Dünya savaşı sırasında, Amerikalı Pilot James Gaussman’ın Hindistan’dan Çin’e giderken bu piramitleri gördüğü hikaye. elinde bir kanıt olmadığı için bu iddiasını kanıtlayamamış.

Gaussman’ın Türk piramitlerini gördüğünü iddia etmesinden sonra, Alman araştırmacı ve  yazar Hartwig HausDorf’un bölgeye gitmiş ve Türk Piramitleri hakkında bek çok materyal toplamış.

Çindeki Türk Pramitlerinin Türk Tarihi Açısından Önemi

Çin’de bulunan Türk piramitleri Tük Tarihi açısından çok önemli olarak kabul ediliyor. Türk Milletinin atası olarak bilinen Oğuz Kaan’ın temsili suretlerinin bulunduğu ve pek çok yazıtın mevcut olduğu biliniyor. Türk bilim adamları da Çin’de bulunan Türk Piramitlerini incelemek üzere bahsedilen bölgeye giderek, Piramitlerin içine girmeyi başarmışlardır.

İlginizi Çekebilir  03 Haziran şok market indirimli ürünler listesi beli oldu!

Piramitin içerisinde bulunan mezar odasının zemininde, boyu 2 metreyi bulunan bir mumya yer alıyor. Mumyanın baş ucunda bulunan bazı kayalarda ise çeşitli işaret ve yazılar bulunuyor. Ayrıca bu kayaların bazılarında ay yıldız, kurt başları özellikle dikkat çekiyor. 100 civarında irili ufaklı piramitlerden oluşan Türk Piramitlerinin kime ait olduğu ve içinde neler olduğu konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli