Sıradaki içerik:

Web sitesi yaparken neler dikkat etmek gerekir

e
sv

Çocuklar Neden Kitap Okumalı?

Çocuklar Neden Kitap Okumalı ?

Kitaplar, okunduğunda yetişkinler ve çocuklar arasında sıcak duygusal bağlar yaratır.

Kitaplar, çocukların temel dil becerilerini geliştirmelerine ve kelime dağarcığını derinlemesine genişletmesine yardımcı olur

diğer medyalardan çok daha fazla işe yarar.

Kitaplar etkileşimli; Çocukların düşünmesine ön ayak oluyorlar. Kurgu ve kurgu olmayan kitaplar bilincimizi genişletir. 

Düşünmek için yeni yollar ve yeni fikirler verirler. Kendi orijinal düşüncelerimize ilham kaynağı oluyorlar.

Kitaplar, eleştirel düşünme becerilerini geliştirir.

Bir kitap bir kişi tarafından okunur. Farklı çevrelerle aynı kitap üzerinde konuşabilir ve onu yorumlayabilir.

Kitaplar, çocukların hayallerini geliştirir ve besler, dünyalarını genişletir. Resimli kitaplar, küçük çocuklara sanatı ve edebiyat dünyasını tanıtır. Romanlar ve kurgu içermeyen kitaplar, çocukların duyusal seviyede görme, duyma, tadma, hissetme ve koku vermelerine yardımcı olan duyusal farkındalık yaratır. Kitaplar hayal gücümüzü yaratıcılık konusunda ilham verir.

Kitaplar çocukların yaşama katılmaları için ön izleme ve deneyim kazanmaya izin verir. 

Kitaplar, çocuklara hayal dünyasında, gerçek hayatta olmadan önce bir şeyler deneyimleme fırsatı verir. Kitaplar, “yetişkin” dünyaya vekâleten hazırlanmak için çocukları bir sonraki olgunlaşma aşaması için hazırlamaya yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir  Sağlıklı Yaşam Hakkında Hepimizin Yaptığı 10 Yanlış

Kitaplar, kendimizi anlamamıza, kim olduğumuzu öğrenmemize yardımcı olur. 

Kitaplar, kendimize olan güvenimizi güçlendirir ve neden biz olduğumuzu anlamamıza yardımcı olur. Nereden geldiğimizi keşfetmemize ve nereye gitmek istediğimizi bulmamıza yardımcı olur.

Kitaplar, çocukların ve yetişkinlerin açılmalarına, kendini emiliminin ötesine geçmesine ve diğer insanlara bağlanmasına yardımcı olur.

 Kitaplar, bize çoklu perspektiflerin iç işleyişini gösterir ve dünyayı görüntülemek için birden fazla yol olduğunu öğretir. Kitaplar bağlantı kuruyor ve empati yeteneğimizi genişletiyor; Başkalarını anlamamıza yardımcı olurlar. Kitaplar daha merhamet sahibi olmamıza yardımcı olur.

Kitaplar, çocuklara kendi ahlaki ve etik derslerini çizmelerinde yardımcı olur.

Kitaplar, doğru ve yanlış, iyi ve kötülük üzerine düşünmemize yardımcı olur. Kitaplar, hayat önceliklerimizi, kendi değerler grubumuzu belirlememize rehberlik edebilir ve bize yardımcı olabilir.

Kitaplar sorulara cevap veriyor.

Kitaplar soru yaratıyor.

Kitaplar, kültürel deneyimleri paylaşma fırsatı sunar. Çocuklar aynı kitabı okurken, ortak bir okuma tecrübesine sahip olduklarında, bir nesil içinde akran bağları oluşturulur. Çocuklar, ebeveynler ve dedesi klasik kitaplar paylaştığında, paylaşılan bir referans çerçevesi yaratmak için geniş ailevi ve topluluk bağları oluşturulur.

İlginizi Çekebilir  13 Haziran Cumartesi Günlük Burç yorumları açıklandı!

Kitaplar geniş bir bilgi, deneyim ve bilgi genişliği sunar. 

Ancak, birçok elektronik ortamdan farklı olarak, kitaplar ayrıca bilgi, deneyim ve bilgi bakımından büyük bir derinliğe sahiptir. Kitaplar bize diğer insanlar, diğer ülkeler, diğer gelenekler ve kültürler hakkında bilgi verir. Kitaplar, bize tarih, sanat, bilim, din, doğa, matematik ve teknolojiyi – evrenimizin ve ötesinin içindeki her şey ve her konuda öğrenmemize yardımcı olur. Kitaplar ayrıca, bunların tümünün ve dünyamız üzerindeki etkilerini anlamamıza yardımcı olur.

Kitaplar eğlendirir ve harika bir kaçış sunar.

 Bizi güldürüyor ve kıkırdıyorlar. Bizi ağlatıyorlar.

Kitaplar – pek çok eğlencenin aksine – herkes için ücretsizdir. 

İhtiyacınız olan kitaplar bazen bulunduğunuz yerde olmayabilir. Ama ücret ödemeden bir kitap okuyabilirsiniz oda kütüphanelerde mevcut.

Kitaplar en iyi arkadaşlardır.

Okumak için bir kitap varken asla yalnız kalmazsın.

Kitaplar bizi rahatlatır.

Kitaplar, kim olduğumuz ne olursa olsun, deneyimlerimizin ne olabileceği, dünyada yalnız olmadığımızı anlamamıza yardımcı olur.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli