Sıradaki içerik:

Gusül (Boy) abdesti nasıl alınır ve neye dikkat etmek gerekir

e
sv

DGS başvuru tarihleri açıklandı – DGS 2020 ne zaman?

 

 

 2020 DGS ne zaman? DGS başvuru tarihleri açıklandı mı?  ÖSYM, güncellenen sınav takvimiyle DGS sınavı için başvuru tarihleri de belli oldu. Peki, DGS başvuru ne zaman? DGS sınavı hangi tarihte yapılacak? Corona ile birlikte bir çok sınav ertlenmişti bunlardan bi tanesinde DGS sınavıydı.İşte detaylar…

Önlisansı bitiren öğrenciler dört yıllık üniversiteye geçiş yapa bilmek içim  için DGS sınavına girmek zorundadır. İşte Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile ilgili tüm bilinmesi gerekenler…

DGS SINAVI NE ZAMAN?

ÖSYM’nin güncellenen sınav takvimine göre 2020 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 9 Ağustos’ta yapılacak.

DGS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

2020 DGS sınavı başvuru tarihleri belli oldu. ÖSYM’nin yenilenen takvimine göre 2020-DGS başvuruları 9 Haziran’da başlayacak ve 17 Haziran saat 23.59’da sona erecek

İlginizi Çekebilir  YKS ,LGS ve MSÜ sınav tarihleri beli oldu!

 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Sınava girmek isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Başvurular, elektronik ortamda alınacaktır.

– ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli fotoğrafı (*) ve geçerli eğitim bilgisi bulunan (**) adaylar, başvuru işlemlerini bireysel olarak internet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) veya diledikleri bir başvuru merkezi aracılığıyla yapabileceklerdir.

– ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı ve/veya eğitim bilgisi bulunmayan adaylar, başvurularını bir başvuru merkezinden yapacaklardır.

* Geçerli Fotoğraf: Son 50 ay içerisinde herhangi bir başvuru merkezinden çekilmiş ve ÖSYM tarafından reddedilmemiş fotoğraf, geçerli fotoğraftır.

* * Geçerli Eğitim Bilgisi: Eğitim bilgileri, Yükseköğretim Bilgi Sistemi (YÖKSİS) veya ÖSYM arşivi kaynaklı olup bu bilgilerinde herhangi bir düzeltme bulunmayanlar. Adaylar, başvuru bilgilerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır.

İlginizi Çekebilir  2020/7 KPSS tercihlerinde yerleşen adaylar için istenen evraklar

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli