Sıradaki içerik:

Kenevir İnsan üzerindeki etkisi nedir – Kenevir zararları ve yararları

e
sv

Diş İp nedir – Diş ip nasıl kullanılır!

Dişleriniz arasına sürekli birşyelerin girmesinden rahatsız oluyorsanız ve çıkarmak için diş ip mi kürdan mı kullanmanız gerektiğine karar veremiyorsanız bu yazımız okuyun ve neye karar vermek istediğiniz siz karar verin. Bilindiği üzere diş ip kullanım sürekli artıyor ve bundan dolayı diş ip kullanmayı bilmeyenlerin sayısıda artamaya başladı bu yazımızda diş ip nasıl kullanılması gerektiğin söyleyeceğiz.

Diş ip nasıl kullanılır? diş ip kullanım yöntemleri nedir? Diş ip nedir? bu sorularınız detay haberimizde işte detaylar…

Diş Sağlığı Açısından Diş İpi ve Diş İpinin Kullanımı

Diş ipi, dişlerin temizliğinin daha da derinlemesine yapılmasını sağlayan bir materyaldir. Ve genellikle dişleri ilk önce diş fırçası ile fırçaladıktan hemen sonra kullanılmaktadır. Ancak diş ipinin kullanılması için öncelikle bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Bunlardan ilki ellerimizin kesinlikle temiz olması. Diş ipini kullanmaya başlamadan önce mutlaka ellerimizi su ile güzelce yıkamalı ve temiz olduğundan böylelikle emin olmalıyız.

İlginizi Çekebilir  Tüp bebek nedir - Tüp bebek tedavisi nasıl yapılıyor!

Ellerimizi yıkadıktan sonra ikinci olarak, kullanacağımız diş ipinin yeterli bir boyuta sahip olması gerekli. Bunun içinde 45 – 50 cm’ lik bir diş ipi yeterli olacaktır. Daha sonra bu diş ipini iki işaret parmağımıza da dolayalım. Doladıktan sonra başparmaklarımız aracılığı ile ipe yön verdirelim. Her diş arasında zigzag hareketleri ile diş ipini hareket ettirelim. Ancak sert ve çok hızlı bir şekilde bu hareketleri uygulamak diş etlerine zarar verir bu yüzden buna dikkat edelim. Daha sonra dişlerin sırasına göre parmaklarımızda dolanmış olan ipi gevşetebilir ya da sıkılaştırabiliriz. Geride kalan tüm dişler de bu yöntemle temizlenecektir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli