Sıradaki içerik:

Kantaron Yağı Nasıl Hazırlanır. Faydaları ve Zararları Nedir?

e
sv

DNS Değişikliği İle İnternet Hızı Nasıl Arttırılır?

DNS Değişikliği İle İnternet Hızı Nasıl Arttırılır

İnternet sağlayıcımız her ne kadar farklı ve internet paketlerinizin özellikleri fazla olsa bile zaman zaman internetiniz berbat bir hale gelebiliyor.

Bu durumlarda bilgisayarınızda ufak bir DNS değişikliği sayesinde güzel bir internet hızına ve tüm sitelere erişim sağlayabileceksiniz. Bu hazırlamış olduğumuz makalemiz sayesinde sadece birkaç dakika içerisinde internetinizi hızlandırabilecek ve bu zamana kadar erişim sağlayamadığınız tüm sitelere erişim sağlayabileceksiniz. ISS yani İnternet Servis Sağlayıcınız her ne olursa olsun bu anlatım sayesinde internetinizi hızlandırabileceksiniz.

Sizlere herhangi bir program indirin veyahutta şu siteye girin şunları şunları yapın gibisinden bir adım sunmayacağız. Sadece her bilgisayarda olan “  “ özelliği sayesinde bu işlemi tamamlayacağız.

Bu anlatacağımız özellik, normalde bilgisayarınızda eğer ZenMate VPN kullanıyorsanız, bu anlatacağımız bu ipucu sayesinde bir eklenti kurmadan da DNS adresinizi değiştirebileceksiniz.

İlginizi Çekebilir  İphone Animasyonları Nasıl Kapatılır?

Ağ özelliklerinden DNS adresinizi değiştirdiğinizde tüm sitelere erişim sağlayabilirsiniz. Fakat en iyi verimi, ZenMate VPN verecektir. Eğer ZenMate VPN kullanmıyorsanız ve nasıl kullanacağınızı öğrenmek için; ZenMate VPN Nedir? Nasıl Kullanılır ? isimli konumuza göz atabilirsiniz.

İnternet hızımızı arttırma adımlarına geçelim;

  1. İlk olarak kullandığımız bilgisayarın Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 olması hiçbir şeyi değiştirmez. Çünkü her sürümde temel olarak gelen bu Ağ özelliği sayesinde işlemlerimizi tamamlayacağız. Şimdi bilgisayarımızdan “ Ağ ve Paylaşım Merkezi“ne giriyoruz.
  2. Karşımıza gelen pencere, bizim şuanda kullanmakta olduğumuz bilgisayarın ağ özelliklerini gösterecektir. Nedir bu ağ özellikleri?; Bilgisayarımızın hangi ağa bağlı olduğu, ağın ismi ve o ağ’ın özelliklerini belirten kısım. Bu kısımdan ise sol üst tarafta bulunan “ Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştir“ yazısının üstüne tıklıyoruz.
  3. Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştir’e tıkladıktan sonra karşımıza bir ekran daha gelecektir. Bu pencerede bizleri 2 Adet bilgisayar ekranı ve bir adet internet jak resmi olan bir logo karşılayacaktır. Bunun adı ise; ” Yerel Ağ Bağlantısı“dır. Yerel Ağ Bağlantısının üzerine “ sağ tıklıyoruz. “
  4. Yerel Ağ Bağlantısına sağ tıkladıktan sonra açılan pencerenin en alt tarafında “ Özellikler“ yazacaktır. Özellikler’e tıklıyoruz.
  5. Karşımıza bir çok Protokol versiyonu gelecektir. Bizleri ilgilendiren protokol ismi; “ İnternet Protokol Versiyon 4“ yazısına tıklıyoruz.
  6. İnternet Protokol Versiyon 4 yazısını tıklayıp seçiyoruz. Ve ardından hemen az aşağı sağ tarafta bulunan “ Özellikler“ butonuna tıklıyoruz.
  7. Açılan pencerenin en alt kısmını aşağıda bulunan resimdekinin aynısını giriyoruz. DNS: 8.8.8.8– 8.4.4 yazacağız. Ve ardından Tamam diyerek kayıt ediyoruz.
İlginizi Çekebilir  IP Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır - IP Değiştirme Yöntemleri
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli