Sıradaki içerik:

Tembellikten kurtulmak için uyulması gereken tavsiyeler nelerdir?

e
sv

Doğru Domain Seçimi Nasıl Yapılır

Doğru Domain Seçimi Nasıl Yapılır

Eğer marka olmaya niyetliyseniz markanız en doğru Domain seçimi yapmanız gerekiyor. Domain nedir? En doğru Domain nasıl seçilir? Domain seçerken neler dikkat etmek gerekiyor? Domain önemi nedir? Domain hakkında bilinmesi gerekenler yazımızda yer almaktadır.

Firmaların genelde markaların adına Domain almaktadır. Alınan domain kısa ve öz olmasınan özen gösterin uzun Domain uzak durumanız tavsiye ederim. Uzun Domain hem akılda kalmaz hemde akılda kalmaz bundan dolayı kısa öz kelimeler seçmeye çalışın. Siz bu yazımızda en doğru Domain seçimin anlatacağız. İşte detaylar…

Doğru Domain Seçimi Nasıl Yapılır

Doğru Domain Seçimi Nasıl Yapılır

En Doğru Domain Kararı Verme

Domain kısa öz ve akılda kalıcı bir domain olması gerekmektedir. Domain akılda kalıcılığı sayesinde kullanıcı çeke bilir. Bununla birlikte seçtiğiniz Domain basit ve anlaşılır olmasına özen gösterin. Çünkü bu Domain marka olacağın unutmayınız.
Peki seçilen Domainin uzantısı ne olmalıdır. Dünyada en çok kullanılan Domain uzantısı .com olarak bilinmektedir. Ardından .net ve .org olarak gelmektedir. Ama özellikle .com olmması üzerine çalışın. Eğer marka olacağın düşünüyorsanız anında Domain almalısınız.

İlginizi Çekebilir  IP Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır - IP Değiştirme Yöntemleri

Domain Türkiye .com.tr olarakta almanız mümkün bundan dolayı .com.tr başvurusu yapabilirsiniz. Gerekli şartları sağlayan herkes com.tr alabilir.

Doğru Domain Seçimi Nasıl Yapılır

Doğru Domain Seçimi Nasıl Yapılır

Yazımızın en başında söylediğimiz gibi alacağınız Domain marka olacak bir isim olması kısa öz olması akılda kalıcı olması bunlar sağlamaya özen gösterin eğer bunlar olursa Domain en doğru seçim yapmış olursunuz.

Bunlarla birlikte seçilen Domain seo uyumlu olmasına özen gösterin seo uyumlu Domain her zaman daha avantajlı diye biliriz. Bunun neden paylaşılan içeriği uygun Domain alınırsa buda en büyük seo olmuş olur.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli