Sıradaki içerik:

Unutulan Telefon Ekran Şifresi Nasıl Kaldırılır?

e
sv

E-devlet Şifresi nedir ve Nasıl Alınır

Dünya teknoloji ile her saniye daha çok haşır neşir oluyor. Bundan dolayı bizlerde teknoloji hemen uyum sağlıyoruz. Teknoloji ile birlikte devletlerde yeni yenilikler yeni kolaylıklar sağlayacak sistemle geliştiriyor. Ülkemizde de bu kolaylıkların yaşandığı görülüyor. Türkiye’de yapılan son çalışmalar sayesinde E-devlet sistemi kuruldu. Peki kurulan e-devlet sistemi nasıl çalışıyor? e-devlet şifresi alım nasıl yapılıyor.

Bilindiği üzere e-devlet sisteminde resim kurumlarda yapılan bir çok işlem kolaca e-devlet üzerinden yapabiliyoruz. Vergi borcumuzu ödeye biliyoruz. Dava sonuçlarımıza yada varsa davamız durumun e devlet üzerinde kolayca bakma şansımız oluyor. Bu yönden edevlet sistemi oldukça ilgi gören bir siste haline geldi. Peki edevlet nasıl girilir? e devlet şifresi nasıl alınır? İşte detaylar…

E-devlet Şifresi nedir ve Nasıl Alınır

E-devlet Şifresi nedir ve Nasıl Alınır

E-devlet Sistemi ve Şifre alma

T.C. vatandaşların devlet dairlerinde resmi evrakların kolayca çözmeleri için oluşturulan bir sanal platform olan e devlet oldukça kullanış basit bir çok devlet kurumuna ait evrakları alabileceğiniz Askerlik mezuniyet belgeleri gibi daha saymadığım yüzlerce evrakları alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Akıllı Telefonlar Aklımızı Alıyor!

E-devlet giriş yapmanız için size gerekli olan 2 temel etken bulunmaktadır. Bunlarında bir tanesi Türkiye Cumhuriyetine ait TC kimlik numaranız ve siz sunulmuş olan şifreniz ile bu bütün işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

E-devlet Şifresi nedir ve Nasıl Alınır

E-devlet Şifresi nedir ve Nasıl Alınır

E devlet şifresi almakta oldukça basit tek yapmanız gereken PTT merkezlerine gidip oradaki veznelerinde adınıza şifre almaktır. Daha sonra e devlet sitesi üzerinde giriş yapıp şifreniz sıfırlaya bilir kendinize yeni şifre belirleye bilirsiniz. Unutmayınız şifreleriniz kimseyle paylaşmayın bu şifre sizin e devlet üzerindeki bütün resim belgeleriniz ulaşma imkan verir bundan dolayı kimseyle e devlet şifreniz paylaşmamınız önem arz eder.

E devlet şifreniz unuttuğunuz anda yine e devlet sitesi üzerinde şifre unutum alanları doldurup yeni şifre alabilirsiniz yada Ptt merkezlerin gidip tekrar şifre talep edebilirsiniz.

E-devlet Şifresi nedir ve Nasıl Alınır

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli