Sıradaki içerik:

Kinetik Kum Nasıl Yapılır? Hangi Malzemeler ile Yapılır?

e
sv

EBA Şifre Verme Oluşturma İşlemi Nasıl Yapılır?

EBA Şifre Verme, Oluşturma İşlemi Nasıl Yapılır?

EBA Şifre Oluşturma, Alma Nasıl Yapılır? (Öğretmen Şifre Alma İşlemi)

EBA şifre oluşturmaalma işleminin nasıl yapıldığını sizlere anlatmaya çalışacağız. Öğretmen olarak EBA şifrenizi oluşturmak istiyorsanız öncelikle http://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/ adresine giriş yaparak MEBBİS Kullanarak Şifre Oluştur / Yenile linkini tıklamanız gerekiyor.

Bu linki tıkladıktan sonra karşınıza gelecek ekrandan giriş kodu, kullanıcı adı ve şifre bilgilerini doğru bir şekilde girerek MEBBİS üzerinden EBA şifre oluşturma ekranına ulaşıyorsunuz. Bu ekranı kullanarak şifrenizi kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Şifreniz başarılı bir şekilde oluşturulduktan sonra artık siz öğretmen olarak EBA girişi yapabilirsiniz. Bu işlemin nasıl yapıldığını video anlatım olarak yukarıda bulabilirsiniz. Sorularınızı altta yer alan yorum formunu kullanarak bize iletiniz.

EBA Şifre Verme Nasıl Yapılır? (Öğrenci Şifre Verme İşlemi)

EBA şifre verme işlemi için (öğrenci şifre verme) öncelikle bir öğretmen olarak sisteme giriş yapmanız gerekiyor. Başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst kısmında bulunan ad soyadınızın bulunduğu linki tıklayınız. Açılan seçeneklerden Öğrenci Şifre seçeneğini tıklayınız. Bu seçeneği tıkladıktan sonra karşınıza Şifre Atama sayfası gelecektir.

İlginizi Çekebilir  İlginç Okul Çantaları

Bu sayfada bulunan kutucuğa şifre vereceğiniz öğrencinin TC Kimlik numarasını giriniz. TC kimlik numarasını girip tamam butonunu tıklamanız sonrasında eğer başarılı mesajı aldıysanız, şifre oluşturulmuş demektir. Bu ekranda şifresini oluşturduğunuz öğrencinin adını ve şifreyi alt alta görmeniz mümkün. Bu bilgiyi not ederek öğrenciniz ile paylaşmanız yeterli olacaktır.

Öğrenci bu bilgileri kullanarak sisteme giriş yapabilecektir. Bu işlemlerin nasıl yapıldığını öğrenmek için yukarıda bulunan videoları izleyebilir veya altta yer alan kılavuz dokümanlarına göz atabilirsiniz. Konu ile ilgili sorularınızı altta yer alan yorum formunu kullanarak bize iletebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli