Sıradaki içerik:

Corona Virüs Nedir?

e
sv

En Doğru Kişisel Gelişim Yolları

Kişisel gelişiminize farklı bir pencere açmak için. İpuçlarını sizlere derledik

En Doğru Kişisel Gelişim Yolları
Günümüzde birçok işveren, işe alacağı kişilerin çok yönlü olmasını istemektedir. Bu da iş arayanların kendilerini farklı alanlarda geliştirmesi ve farklı hobiler bulmasına ön ayak olmaktadır. İşte bu yüzden günümüzde kişisel gelişime önem veren kişilerin sayısı bir hayli arttı. Kişisel gelişim, bir anda olacak bir şey değildir. Kişi zamanla geliştiğini hissedecek ve bu konuda yol almaya devam edecektir. Sonunda yepyeni bir insan olup çıkma ihtimali de vardır.
Okumak
Kişinin kendini geliştirmesinin ilk şartı okumaktan geçer. Zıt görüşlerden kişilerin aynı olaydaki yorumlarını okumalı ve kendi şahsi düşüncesini ortaya koymalıdır. Böylece farklı kişilerin ne diyeceğini önceden tahmin edebilecek ve ileri görüşlü bir insan olabilecektir. Okunan her kitap kişiye bir şeyler katacaktır.
İzlemek
Kişi daima ufkunu genişletmek niyetinde olduğu için belgeseller, tartışma programları, araştırma programları izlemesi onun faydasına olacaktır. Televizyonda yayınlanan kişisel gelişim programları kişinin ufkunu genişletecektir.
Konuşmak ve Dinlemek
İnsan tanımadığı insanların ne yaşadığını bilemez. Bu nedenle yeni kişilerle tanışmak, onların tecrübelerinden ders almak ve bu tecrübelerden çıkarımlarda bulunmak kişisel gelişimin olmazsa olmazlarındandır.
Yazmak
Önemli fikirlerin akla ne zaman geleceği belli olmaz. Hiç beklenmedik bir anda çığır açabilecek bir düşünce akla gelebilir. İşte böyle anlarda akla esen düşünceler mutlaka not edilmelidir. Sadece böyle fikirler değil, yaşanan olaylar da not edilmelidir. Çünkü bugün yaşanılan olaylara yarın farklı bir gözle bakılabilir.
Konfor alanının Dışına Çıkmak
Kişi konfor alanını bulmalıdır. Bu konfor alanının dışına çıkmalıdır. Bu şekilde yeni tecrübeler kazanabilir ve tecrübelerinden ders çıkarabilir.
Tartışmak
Farklı görüşlerden insanlarla tartışmak kişinin ufkunu genişletir. Bu tartışma sonucunda her iki tartışan da kendine doğru gelen değerleri sorgulamaya başlar. Ve belki de düşünce yapısını değiştirir. Kişisel gelişim çetrefilli bir yoldur. Bu yolda kendi değerlerinden uzaklaşmak, yeni değerlere sahip olmak da vardır. Hatta bu yolda bambaşka biri olup çıkmak vardır. Bunun için sürekli olarak okumak, yazmak, araştırmak, sorgulamak ve tartışmak gerekir. Unutulmamalıdır ki kişi sorguladığı sürece vardır. Sorgulamak, araştırmak ve merak etmektir insanı insan yapan. İşte bu nedenle kişisel gelişime önem vermeli ve bu uğurda çalışmalıyız.

İlginizi Çekebilir  En İlginç doğum Günü Hediyeleri
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli