Sıradaki içerik:

Apple Mac Kısayol Tuşları nelerdir!

e
sv

En Doğru logo çizimi yapma yöntemleri

Eğer bir grafik tasarımcı iseniz veya yeni başlayan ve logo yapmak istiyorsanız ve logo yapmak istiyorsanız. Bu yazımız tam size göre; En doğru logo nasıl çizilir. Logo yapman püf noktalar neler. Bir logo yaparken neler dikkat etmemiz gerekiyor. Bu sorularınız hepsin cevap bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte detaylar…

 

Logo Yapmadan Önce Yapılacaklar

Firmanıza logo yapacak veya firmaya logo yapacaksanız ilk önce rakiplerin logoların bakın sonra istediğiniz şeyler göz önüne getirin olduğunuz sektör en uygun anlatan kelime çizim hayale edin bunlar birleştirip ortaya bir şeyler çıkarın. Birden karar vermeyin. Logo yapmak kolay bir olay değil ömür boyu firmanız temsil edecek bir simge bundan ötür firmanız en iyi anlatacak logo seçip beğenmeniz gerekiyor.

logo tasarım nasıl yapılır

Logo Çizimi

Logo Çizimin başlatıktan sonra vektörel çizimlerin üzerinde gitmeniz tavsiye ederim.

İlginizi Çekebilir  cPanel Üzerinden Tema Değiştirme

Yazım şekli Seçimi

Logonuz yanında yazı olacaksa eğer seçeceğiniz yazı krakter logunuz  yanında sönük kalmaması gerekiyor. Yada log gösterişin kapatamaması gerekmektedir.

Orjinal Resimler Kullanın

Logo tasarımın yaparken en doğru yüksek kalitede resimler kullanın özellikle kullanacağınız görseller vektörle olmasına özen gösterin fotoğrafların logo üzerinde basit duracağında işiniz görmeyecektir. Bundan dolayı logolarınızda resim yerine çizim kullanmanızda fayda vardır.

Logo Renk Uyumun Dikkat Edin

Doğrusal renkler kullanmak logo öne plan çıkaracaktır. Logo renk uyumun olmasına özellikle dikkat edin birbirinde alakasız zıt renklerin olmamasına dikkat ediniz.

 

İçindekiler

İlginizi Çekebilir  Seo Uygulamasıyla Sıralama Değişikliği Mümkün Müdür?
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli