Sıradaki içerik:

PUBG Mobil Bilgisayar Sürümü geçici olarak ücretsiz oldu

e
sv

Epic Games ve Steam Oyun fiyat karşılaştırması!

İki oyun firmasın kıyasıya rekabet her geçen gün büyümeye başlıyor. Steam ve Epic Games fiyat karşılaştırması, sizler için yaptık.  Aradaki en ucuz oyun  ve en iyi oyun hangisi; sorusuna yanıt aradık. Son zamanlarda arda arda çıkan ücretsiz oyun açıklamalarında sonra şimdide en iyi oyun hangisi diye sorulmaya başladı.  İki büyük firman kıyasıya rekabet her geçen büyümeye devam ediyor. işte detaylar..

Steam ve Epic Games arasındaki rekabet oyun sevenlerinde ilgilisin çekmeye devam ediyor. Steam ve Epic Games aralarında rekabet sayesinde her geçen gün yeni oyunların tadın bakan oyun severler bu olaylardan memnun gibi gözküyorlar..

 

Epic Games ve Steam oyun karşılaştırması!

Epic Games ve Steam oyun karşılaştırması!

Steam ve Epic Games arasındaki fiyat karşılaştırması

Her iki mağaza da oyun dünyasında en çok tercih edilenler arasına adını yazdırmayı başardı. Halihazırda en çok tercih edilen platform olan Steam, satışa sunduğu oyunlar ve indirimlerle tanınıyordu. Yazın ve kışın büyük indirimler yapan platforma karşı, GTA V’i dahi ücretsiz dağıtan Epic Games rakip oldu. Bunun ardından platform Civiliaztion VI’yı da oyunculara ücretsiz verdi.

İlginizi Çekebilir  Görev Yöneticisi, Yöneticiniz Tarafından Devre Dışı Bırakıldı Hatası Çözümü

Durum böyle iken birçok oyuncu “Steam vs Epic Games” fikrinde, Epic Games’e doğru geçiş yaptı. Çünkü yüksek fiyatlı oyunların ücretsiz olması birçok oyuncuyu etkilemiş durumda. Ancak ücretsiz oyunlarla kendisini destekleyen platformun, satışlarını ne kadar artırdığı henüz bilinmiyor. Birçok oyuncunun satın alma yapmadan, Epic Games kullanımına devam ettiği söyleniyor.

Steam ise rakibi olan platformun ücretsiz oyunları karşısında suskunluğunu koruyor. Steam aynı dönemde Fallout 76 oyununu bir süreliğine ücretsiz yapmıştı. Bu da oyuncuların tepkisini çekmişti.

Steam ve Epic Games karşılaştırma

İki oyun platformuna ait son detaylar bu şekildeydi. Şimdi yazımızda, popüler olan ve en çok satan oyunların fiyat karşılaştırmasını yapacağız. Bu karşılaştırmada mağazalarda yer alan indirimsiz fiyatları baz alacağız. Ancak yazı yazıldığı anda yapılan indirimlerden de bahsedeceğiz.

İlginizi Çekebilir  Vlog Çekerek Youtuber Olunur Mu?

İlk olarak bazı oyunların her iki mağazada satışa olmadığını belirtmekte yarar var. Bu nedenle bu oyunlar karşılaştırma yazımıza dahil edilmedi.

GTA V

steam vs epic games

2013’te oyuncularla buluşmasına rağmen hala yüksek oyuncu sayısına sahip olan oyunun, ücretsiz olarak Epic Games tarafından dağıtıldığı herkes tarafından biliniyor. Her iki mağazayı incelendiğimizde GTA V fiyatının 169 TL olduğu görülüyor. Ancak Epic Games’te satışta GTA V Premium Edition bulunuyor. Bu paket Steam’de 210 TL fiyat etiketine sahip. Böylelikle bu oyunda Epic Games Store tarafının üstünlüğü bulunuyor. Ayrıca Epic Games, 11 Haziran’a kadar oyunda yüzde 50 indirim uygulamış durumda. Bu da fiyatın 84,50 TL’ye inmesi demek oluyor.

GTA 5’in Guinness rekoru kırdığı 7 büyük başarı

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli