Sıradaki içerik:

Mide Gribi Ne Demek. Nasıl Bulaşır. Belirtileri ve Tedavisi Nedir?

e
sv

Evde Projeksiyon Cihazı Nasıl Yapılır?

Evde Projeksiyon Cihazı Nasıl Yapılır?

Ayakkabı Kutusu ve Büyüteç ile Evde Projeksiyon Cihazı Yapımı

Evde projeksiyon cihazı nasıl yapılır? Evet, yüksek fiyatları nedeni ile yanına yanaşamadığınız o projeksiyon cihazını evde yapmak ister misiniz? Bu cihazı yapmak için ihtiyaç duyduğunuz şeyler oldukça ucuz ve basit malzemelerden oluşuyor.

İşte malzeme listesi: ayakkabı kutusu, büyüteç, maket bıçağı, makas, siyah karton, yapıştırıcı ve akıllı cep telefonu. Hepsi bu kadar. Cihazın nasıl yapıldığına ilişkin video anlatım görüntülerini sayfamızda paylaştık. İster bu videoları izleyerek isterseniz aşağıda yer alan açıklamayı okuyarak siz de evinizde bir projeksiyon cihazı yapabilirsiniz.

Evde Projeksiyon Cihazı Nasıl Yapılır?

Evde projeksiyon cihazı yapmak için öncelikle çok da büyük olmayan bir ayakkabı kutusuna ihtiyacınız olacak. Bu ayakkabı kutusundan bir cihaz yaratmak için ihtiyaç duyacağınız bir diğer malzeme ise büyüteç. İlk işimiz büyütecin ölçülerine göre kutunun dar bölümünde bir delik açmak. Büyütecin bu deliğe tam olarak yerleştiğinden emin olduktan sonra kutunun içini siyah karton ile kaplamanız gerekiyor. Siyah karton sayesinde kutu içindeki ışık yansımalarının önüne geçmiş olacaksınız.

İlginizi Çekebilir  Resimli yazılı Cuma namazına özel sözler mesajlar ve hadisler

Şimdi sıra görüntüyü büyütece yansıtacak olan akıllı telefonun yerleştirilmesine geldi. Bunun için kutunun içinde telefonu tutacak bir standa ihtiyaç duyacaksınız. Videolardan bunu nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Yapacağınız standın hareketli olması önemli. Bu sayede görüntünün netlik ayarını kolaylıkla yapabilirsiniz. Telefonunuzun ekran parlaklığının gücü görüntünün netliği açısından oldukça önemli. Bu sebeple ekran parlaklığını maksimum düzeye almanız gerekiyor.

İşte hepsi bu kadar. Yukarıda anlatmış olduğumuz adımları takip ederek siz de evinizde projeksiyon cihazı yapabilirsiniz. Bu cihazın verdiği görüntü elbette pahalı cihazlar kadar parlak ve kaliteli olmayacak. Ancak yine de denemeye değer. Konuyla ilgili merak ettiğiniz hususları ve düşüncelerinizi bizlere iletebilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  WhatsApp numara kayıt etmeden nasıl mesaja atılır!
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli