Sıradaki içerik:

Ev Nasıl Hızlı Temizlenir

e
sv

EXO Nedir

Güney Koreli bir müzik grubu ve performans sanatçılarından oluşan bir erkek topluluğudur. EXO Korece yazılışı ile 엑소, SM Entertainment adı altında hızlı ve etkili bir çıkış yakalamış Koreli ve Çinli erkeklerin karışık olarak bulunduğu bir müzik grubudur. Normalde on kişi olarak yola çıkmalarına rağmen bazı anlaşmalar gereği altı üyesi Güney Kore’de yaşamını sürdürmekte ve bunlar Suho, Sehun, D.O,Kai ve Baekhyun adında ki genç yeteneklerdir. Diğer dört üyenin tamamı Çin’de hayatlarını sürdürmekle beraber isimleri Lay, Chen, Tao ve Xiumin’dir. Exo-K olarak adlandırılan ve üyelerinin hepsi Koreli olan bir grup, iki üyesinin Koreli ev diğer iki üyesinin Çinli olduğu Exo-M adında ikinci bir grup içlerinde kurulmuştur.

İlginizi Çekebilir  Bilgisayarımızın Performansının artırmanın yolları!

 

2011 yılının Ocak ayında çıkış yapması beklenen grubun üye sayılarında çıkan bir problemden dolayı çıkış Kasım ayına ertelenmiştir. Büyük ses getiren ve Türkiye’de geniş fan kitlelerine sahip olan EXO müzik grubu neredeyse her ay bir albüm ile sevenlerinin karşısına çıkmaktadırlar. Grubun ismi olan EXO’nun anlamı ise harikadır. EXO ismi Exo Planet’ten ileri gelir ve Exo Planet bizim galaksimiz olan Samanyolu Galaksisinin dışında konumlanan bir gezegenin adıdır. Çıktıkları sahne ve programlarda on iki güç ile uzaydan geldikleri sloganını savururlar. Çıkış tarihinden önce tek tek üyelerin tanıtımı ve yetenekleri sergilendi ve what is love ve history tekli klipleri yayınlandı. Böylelikle grubun imajı ve görüntüsü ile yetenekleri gün yüzüne çıkarıldı. Ve sonunda 8 Nisan 2012’de Mama isimli klipleri ile çıkış yaparak müzik piyasasına giriş yaptılar.

İlginizi Çekebilir  Instagram Nasıl Kullanılmalı

 

Grup liderliğini Suho’nun gerçekleştirdiği EXO müzik grubu halen faaliyetlerine devam etmektedir ve çıkardıkları klipler ile Türkiye’de dahi trend listelerinde uzun süre kalmaktadırlar. Çıkardıkları bazı şarkılar şu şekildedir; Obsession, Love Shot, Ko Ko Bop, Monster, Tempo, Call me Baby ve bu şekilde devam etmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli