Sıradaki içerik:

Keepnet Siper güvenlik eğitimlerini ücretsiz sunmaya başladı!

e
sv

Futbol lig sonunda Başlıyor! İlk maç tarih12 Haziran oynanacak!

TFF açıklama geldi 12 haziranda ilk maç düdüğü çalıyor. 12 haziran oynacak maçın heycan şimdi sardı. TFF aldığı karar sonuç 12 haziranda maç başlıyor işte detaylar... Alına kararlar nelerdir.

TFF açıklama geldi 12 haziranda ilk maç düdüğü çalıyor. 12 haziran oynacak maçın heycan şimdi sardı. TFF aldığı karar sonuç 12 haziranda maç başlıyor işte detaylar… Alına kararlar nelerdir.

TFFYK, dün gerçekleştirdiği toplantıda sonra Süper Lig ile ilgili son kararını açıkladı.  Türkiye Süper Lig’in 2019-20 sezonunda kalan  daha 8 hafta daha önce belirlendiği üzere i 12 Haziran’da resmen başlayacak. Peki futbola dönüş nasıl olacak?  ilk futbol maç kiml kim arasında olacak.

1) Talimat değişecek

“Federasyonumuz ve 18 Süper Lig Kulübü’nün sezonun geride kalan kısmının tamamlanmasına yönelik ortak mutabakat ve isteği ile, 12 Haziran’da maçların başlatılması kararı sonrasında tüm hazırlıklar tamamlanmıştır. Toplantıda, alınacak önlemler ve gerekli talimat değişiklikleri ile ilgili çalışmalar bitmiş olup detaylı bilgiler kamuoyu ile en kısa sürede paylaşılacaktır.”

2) Küme düşme kalkmıyor

“TFF Yönetim Kurulu, Kulüpler Birliği Vakfı ile gerçekleştirilen toplantıda 7 kulübümüz tarafından sözlü olarak gündeme getirilen bu sezon küme düşmenin kaldırılmasına dair öneriyi değerlendirmiştir. FIFA ve UEFA’nın her zaman altını çizdiği gibi şampiyonun ve küme düşen takımların sportif sonuçlarla belirlenmesi uygun bulunmuş, sezonun ilan edilen mevcut statüde tamamlanması yönünde fikir birliğine varılmıştır.”

İlginizi Çekebilir  NBA oyuncusu Cedi Osman Kimdir

3) Oyuncu değişikliği 5’e çıktı

“Futbolcu sağlığını korumak amacıyla IFAB tarafından kabul edilen ve ülke federasyonlarının takdirine bırakılan 5 oyuncu değişikliği konusunda talimat düzenlemesi yapılarak sezonun geride kalan lig ve kupa maçlarında söz konusu uygulamaya geçilmesi kararı alınmıştır. Bu değişiklikler devre arası hariç olmak üzere oyunu kesintiye uğratmamak adına, müsabaka esnasında en fazla 3 defada yapılabilecektir. Böylece kulüplerimiz bir maçta daha fazla oyuncuyu kullanma şansına sahip olacaktır.”

4) Rezerv lig olabilir

“Kulüplerimizden gelen talep üzerine, Süper Lig takımlarının rezerv takım kurarak alt liglerde yarışması isteği doğrultusunda çalışmalara başlanmış, konuyla ilgili Futbol Komitesi oluşturulması kararlaştırılmıştır. 21 yaş altı oyuncuların değerlendirilmesini hedefleyen bu projeyle kulüplerimizin genç oyuncu yetiştirme çabaları da desteklenecektir.”

İlginizi Çekebilir  İngiltere Championship’te iki kişide corona virüs ortaya çıktı!

5) Kupa tarihi belli

“Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçlarının tarihleri belirlenmiştir. Buna göre; 16 Haziran Salı günü Fenerbahçe- Trabzonspor, 18 Haziran Perşembe günü Aytemiz Alanyaspor – Fraport-TAV Antalyaspor maçları oynanacaktır. Kovid-19 salgını nedeniyle ara verilen Süper Lig, TFF 1. Lig ve Ziraat Türkiye Kupası müsabakalarının başlaması ve sağlıklı bir ortamda oynanmasına ilişkin talimat yarın (bugün) kamuoyuna duyurulacaktır.”

6) Kulüplere seyahat kolaylığı

“Kulüplerimizin kalan 8 haftadaki deplasman seyahatlerinde ekonomik kolaylık sağlanması konusunda ana sponsorumuz Türk Hava Yolları ile görüşme yapılmış ve olumlu geri dönüş alınmıştır. Bu konuda değerli destekleri için THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Sayın Mehmet İlker Aycı’ya teşekkürlerimizi sunarız.”

İLK MAÇ 12 HAZİRAN 21:45’TE

 

 

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli