Sıradaki içerik:

Ucuz Spor Arabalar

e
sv

Gümrükten geçmeyen ürünler

İnternet üzerinden yapılan alış verişler oldukça doruk noktalarda yapılmaktadır. Bu alış verişlere yurt dışı siteleri de dahil olmuş bulunmakta. Bu sitelerde ülkemizde ödeyeceğimiz paranın çok aşağısına ürünler almak mümkündür. Bu siteleri kullananların bilmesi gereken önemli bir konu da gümrükten her verilen siparişin geçmeyeceğidir. Bu ürünlerin ne olduğu merak konusudur.

 

1-Tütün ve benzeri ürünler gümrükten geçmemektedir. Bu ürünlerin gümrük vergilerinin ödenmesi durumunda bile bu ürünlerin alınması bu yurt dışı internet siteleri ile mümkün olmayacaktır.

 

 

 

2-Alkollü içeceklerin gümrükten geçmesi mümkün değildir. Alkollü içecek benzeri ürünlerinde gümrük üzerinden geçmesini sağlayacak bir yol bulunmamaktadır. Tütün ürünlerinde olduğu gibi vergisinin ödenmesi durumunda bile bu ürünlerin alınması mümkün olmayacaktır.

İlginizi Çekebilir  Yeni Kimlik Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

 

 

3-İçerisine sim kart takılabilen cihazlar olarak kullanılan cihazların gümrükten geçmesi mümkün değildir. Bu ürünlere örnek olarak cep telefonu, tablet gibi cihazlar verilebilir. Bu ürünlerin alınması için pasaport gerekmektedir. Sitelerin bazıları bu durumu çeşitli yöntemler ile çözmektedir. Genel anlamda düşünüldüğünde vergisinin ödenmesi durumunda bile bu ürünlerin alınması mümkün değildir.

 

 

4-Kozmetik ürünlerinin de gümrükten geçmesi mümkün değildir. Kozmetik ürünlerine benzer alarak kullanılan ürünlerde aynı kurala tabi olarak geçiş yapamamaktadır. Bu ürünlerin vergisinin ödenmesi durumu da bu kuralı etkilememektedir.

 

 

5-takviye edici gıdaların bu yol ile yurt dışından sipariş verilmesi de mümkün değildir. Bunun yanı sıra sporcu takviyesi maksadı ile kullanılmakta olan ürünlerinde getirilmesi mümkün olmayacaktır. Bu ürünlerin getirilmesi pasaport yardımı ile olmaktadır. Siteler üzerinden sipariş verilemez fakat yurt dışından gelen birisi tarafından getirilmesi ancak mümkün olabilir.

İlginizi Çekebilir  Portakalın Faydaları Zararları Nelerdir?

 

4458 sayılı Gümrük Kanunun 167.maddesi gereğince bu ürünlerin yurt dışı siteleri aracılığı ile getirilmesi yasaklanmıştır. Bu şekilde ürünlerin getirilmesi ancak kişisel olarak ve bizzat olması durumunda mümkündür.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli