Sıradaki içerik:

Instagram Nasıl Kullanılmalı

e
sv

İkinci El Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İkinci el araç alımı oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Gerekli unsurlara dikkat edilmediği taktirde sorunlar meydana gelebilir. Bizler de bunları göz önünde bulundurarak sizlere ikinci el araç alımı konusunda dikkat edilmesi gereken maddeleri hazırladık.

 

 

 

İşte ikinci el araç alırken dikkat edilmesi gereken maddeler;

 

  • Doğru Bir Bütçe Hesaplaması Yapın

 

Kafanızda ikinci el bir araç almak için belirli bir miktar belirlemiş olabilirsiniz. Ancak bu miktar üzerine çeşitli masraflar eklenebilir. Bu konuyu daha da açacak olursak satın alma işlemleri esnasında vergi ya da devir ücreti gibi pek çok durum ile karşılaşmanız mümkün. Bundan dolayı araç için belli bir fiyat belirlerken bu masrafları da hesaplamayı unutmayın.

 

 

 

  • Size Uygun Bir Araç Seçtiğinizden Emin Olun

 

Kafanızda net bir bütçe belirledikten sonra ihtiyacınız olan araç çeşidini belirlemeniz gerekiyor. Yani bu aracı iş hayatında mı kullanacaksınız? Yoksa aile aracı olarak mı almak istiyorsunuz? Buna net olarak cevap verebilmeniz gerekiyor. Çünkü seçeceğiniz aracın özellikleri de bu doğrultuda oldukça önemli olacaktır. Mümkünse karşınıza çıkan araçlarla özelliklerini karşılaştırma yapmayı ve kendiniz için en ideal seçeneği bulmayı ihmal etmeyin.

İlginizi Çekebilir  Evde Para Kazanma Yolları

 

 

 

 

 

 

 

  • Piyasada Bu Araç Ne Kadar?

 

Satıcıyla araç hakkında iletişime geçmeden önce mutlaka seçtiğiniz aracın piyasadaki fiyatını araştırın. Ancak araştırma esnasında seçtiğiniz aracın aynı yaş ve özeliklere sahip olup olmadığına dikkat etmenizde fayda var.

 

 

 

  • Satıcı İle İletişim

 

Araç alımı için satıcı ile iletişime geçtiğinizde satın almak için çok hevesliymiş gibi davranmayın. Bunun yerine öncelikle satıcıya birtakım sorular sorun. Annen neden aracın satılmak istendiği ya da aracın motor özellikleri gibi detaylar sorulabilir.

 

 

 

 

 

 

 

  • Aracı Almadan Kontrol Edin

 

İkinci el araç alırken asla internet üzerinden araç almayın. Belirlediğiniz aracın satıcısı ile iletişime geçerek yüz yüze görüşme yapın ve seçtiğiniz aracı detaylı olarak Kendi başınıza inceleyin. Böylece araçta size gösterilmeyen herhangi bir hasar olup olmadığı konusunda bir fikir yürütebilirsiniz. Motor ve radyatör gibi önemli parçaları incelemeyi ihmal etmeyin.

İlginizi Çekebilir  İnstagram storylerin Keşfet Bölümünde nasıl göstere bilirim!

 

 

 

 

 

  • Bilgili Kişiler Ve Sigorta Şirketinden Yardım Alın

 

Eğer imkânınız bulunuyor ise araca tanıdığınız ve güvendiğiniz bir ustaya göstererek bu aracın alacağınız fiyata değip değmediğini öğrenin. Tüm detaylarıyla inceleme yapıldıktan sonra satıcıya net bir cevap vermelisiniz.

 

 

 

Tanıdığınız bir sigortacı dan ya da herhangi bir sigorta firmasından yardım alarak aracın kaza ve benzeri bir durumu olup olmadığına dair mutlaka bir sorgu yaptırmanız gerekiyor.

 

 

 

Gerekli olan tüm maddeleri inceledikten sonra satın alma konusunda net bir karar verebilirsiniz. Ancak bu işi aceleye getirmemeniz sizin faydanıza olacaktır.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli