Sıradaki içerik:

EXO Nedir

e
sv

Instagram Nasıl Kullanılmalı

Instagram günümüzde çokça tercih edilen bir sosyal medya platformu olup sadece kişisel bazda kullanılmayıp şirketlerin dahi hesap açtığı bir yer haline gelmiştir. Kısacası Instagram insanların kendi fotoğraflarını paylaşmakla kalmayıp üstüne yorumlar yapabildiği, anlık video ve görseller yayınlayabildiği bir medya platformudur.

 

Instagram’ı profesyonel olarak kullanmak isteyen kişiler nasıl kullanıldığına dair bilgi sahibi olmak istemektedirler. Bunların başında takipçi sayısını arttırmak paylaşımların beğeni oranını yüzdesel olarak yükseltmek ve tabii ki satış yapanların ekonomik olarak gelir elde edebilmeleridir. yapılan bir araştırmaya göre sosyal medyada karşılaşılan paylaşımlar çok hızlı göz atılmakta ve üzerinde yaklaşık 2 ila 5 saniye durulmaktadır.bundan dolayı paylaşım yapanların 2 ila 5 saniye içerisinde kullanıcıları etkilemesi sayfasına çekmesi ve hatta alışveriş yapmaya teşvik etmesi gerekmektedir. Bunun için birkaç yöntem mevcuttur ve Instagram’da yükselmek için epey etkilidir. İlk olarak paylaşım yapacağınız görselin renkli ilgi çekici ve güzel olmasına özen gösterin. Paylaşım yapılacak fotoğraf ya da görsellerin Orantılı ve düzgün çekilmiş olması gerekmektedir. bu durum kesinlikle kullanıcıyı cezbeden ve etkileyen bir durumdur ve kesinlikle göz ardı edilmemesi gereken bir husustur. Ayrıca etiket konusu da çok önemlidir ve kullanılan etiketlerin paylaşılan görsel ile uyumlu olması çok ama çok önemlidir. Bunun yanında takipte olduğunuz popüler ve ünlü kişiler de takipçi çekme konusunda size yardımcı olacaktır çünkü onları takip eden kitle birbirleri ile iletişime geçmeye bayılırlar.

İlginizi Çekebilir  Aşkın Ömrü Ne Kadar?

 

Ekim 2010’da kurulmasının üzerinden on yıl geçmesine rağmen popülerliği korumuş ve git gide daha fazla kullanıcıya sahip olmuştur. Facebook ve diğer sosyal medya ortamları neredeyse tahtından eden Instagram kullanılması basittir ve iletişim kurulabilecek insan sayısı neredeyse dünya nüfusu ile denktir. Bundan dolayıdır ki instagram etkileşimin çok olduğu, şirketlerin pazar yeri olarak gördüğü bir mekan olmuştur.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli