Sıradaki içerik:

Evde Kefir Üreterek Nasıl Para Kazanılır?

e
sv

Instagram Reels Nedir?

Instagram Reels Nedir
reels nedir

Instagram Reels herkesin bildiği TikTok uygulamasına benzer bir uygulamadır ve son zamanlarda gündemden düşmeyen bir gelişme olmuştur. Kısaca bahsetmek gerekirse İnstagram Reels hikayenizde yayınlayabileceğiniz, kısa ama öz, eğlenceli ya da ders verici nitelikte, belki satış amaçlı kısa videolar hazırlamanızı sağlayan bir özelliktir.

Instagram Reels’in en önemli özelliği videolarda ses müzik ve efekt kullanabilme imkanı tanıması ve bu özellikler ile içerik üretebilmenizi sağlamasıdır. Bugün TikTok uygulaması başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere dünyanın tüm ülkelerinde kullanılmaktadır ve TikTok videoları bu ülkeleri etkisi altına almıştır. Hatta geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump TikTok’u kapatacağını söyleyen bir konuşma dahi yapmıştır. Instagram’ın TikTok’tan yola çıkarak geliştirdiği bu özellik beraberinde elbette birçok yeni kullanımları da getirmektedir. TikTok ile benzerlikler söz konusudur ancak farklılıklar yadsınamazdır. Reels’in en önemli özelliği geçmişte çekilen video ve görüntülerin reels videolarında da kullanma imkanı tanımasıdır. İster Yeni bir video ya da fotoğraf çekip Reels’te kullanabilirsiniz isterseniz de daha önceden çektiğiniz görüntüleri kullanırsınız. Seçimi size bırakan Instagram ayrıca bu tip videolara GIF ekleme seçeneği de koymayı ihmal etmemiştir. Bomerang özelliği ile eğlenceli videolar çekebilir, çektiğiniz multimedyayı arkadaşlarınız ve aileniz ile paylaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra videoların üzerine çizim yapabilir herhangi bir emoji ya da şekil koyabilirsiniz. Ayrıca birbirinden farklı, çekici, komik ve harika görüntüler ortaya çıkmasını sağlayan efektleri de bunlarla beraber kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Evde Ek İşler İle Kazançlı Günler Sizi Bekliyor!

Instagram, Reels videolarını görmeniz ve keşfetmeniz için bulunduğunuz konuma ve hatta ülkeye göre yayınlanan videoları ayırt eder ve o şekilde karşınıza keşfet kısmında çıkarır. Tüm bu özellikleri ile Instagram daha tercih edilesi bir sosyal medya platformu olma yolunda sürat ile ilerlerken, TikTok’un bu konuda nasıl davranacağını ve nasıl bir hamle yapacağı merak edilesi konular arasında yer almaktadır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli