Sıradaki içerik:

Yaprak Sarması tarifi – Zeytinyağlı yaprak sarma

e
sv

İnstagram storylerin Keşfet Bölümünde nasıl göstere bilirim!

İnstagram eğer büyükmek istiyorsanız paylaşımlarınız keşfet bölümüne düşmesi gerekiyor? İnstagram keşket bölümüne düşerseniz orada sayfa takipç sayısın yükseltebilirsiniz. İnstagram keşfet bölümünde nasıl olunur. İnstagram gönderilerim keşfet nasıl düşer? İnstagram kullanıclar içi önemli olan keşfet alınan nasıl resimlerimiz gözkür. işte detaylar…

1- Görsel Kalitesi, Filtre Kullanımı
İnstagram keşfet sistemine çıkmamız için kullanıcıların etkileşimine dikkat edilir bu yüzden etkileşim arttıracak dikkat çekici cıvık yani çok faza renk patlaması olmayan görseller kullanmalıyız peki keşfet sistemine çıkmamız için kullanıcıların ne yapması gerekiyor bazı örnekler:

Gönderiyi beğenmesi

Gönderiyi kaydetmesi

Gönderiye yorum yapması

Gönderiyi paylaşması (hikaye, mesaj vs.)

Böyle uzar liste bu 4 maddeyi uygulayacak veya bir tanesini uygulayabilecek uygulamasını sağlayacak görseller kullanmalıyız.

İlginizi Çekebilir  Portakalın Faydaları Zararları Nelerdir?

2- Konum Belirleyin
Bu maddeyi kesin uygulamanız gerekmiyor ama konum bildirmeniz fotoğrafın nerede çekildiği veya hangi kitleye hitap ettiğinizi gösterebilir en önemlisi de o konuma bakan kişiler sizin görselleriniz ile karşılaşabilir böylelikle etkileşim artar.

3- Açıklama Yapın, Hashtag Kullanın
Tüm görsellerinize görsel ile uyumlu olacak şekilde açıklama girmelisiniz böylelikle içeriğin ne ile alakalı olduğunu açık bir şekilde takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz.

Etiket olarak da en fazla 4 etiket girmeliyiz çok fazla etiket girmemiz spam olarak gözükmemizi sağlar ve keşfet sistemine çıkamayız bu da bizim için dezavantaj olur açıklama kısmına etiket girmek yerine yorum kısmına da 5-10 arası etiket girebilirsiniz.

İlgili Haber Sosyal Medya Sitelerinde Kullanıcı Adı Sorgulama Otomatik
Hangi Tür Etiketler Kullanılmalı:

İlginizi Çekebilir  Güneş Sistemi Nedir. Gezegenler ve Uyduları Nelerdir?

Popüler etiketler kullanılmalı.
Gündem de bulunan etiketler kullanılmalı.
Kısa etiketler kullanılmalı.
Spam Etiket Kullanılmamalı.

4- Paylaşımlarımızı Zamanlamalıyız
İlk olarak şuan küçük de olsa bir takipçiye sahipseniz sayfanızın istatistikler kısmından gönderilerinizin hangi saatlerde daha çok etkileşim aldığını görebilirsiniz ve böylelikle o saatlerde gönderilerinizi paylaşabilirsiniz.

Genel Olarak İnstagram da Etkileşimin Fazla Olduğu Saatler:

sabah 8-9
öğle 11-1
akşam 5
akşam 7-9
5- Video Kullanmaya Özen Gösterin
Videolu içerikler kullanın videolu içeriklerin instagram keşfet sistemine çıkması daha kolaydır sebebi ise instagramın özen göstermesi olarak belirtebiliriz video ve instagram’a gelen yeni özellik ig kullanarak keşfet sistemine çıkabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli