Sıradaki içerik:

Restoran, Cafe ve plajlar açılış tarih belirlendi!

e
sv

İstanbul’da cuma namazı nerede kılınacak!

Yeni düzenleme ile birlikte cuma namazının kılınmasın izin verildi. Peki cuma namazın nerede nasıl kılabilir? Cuma namazın uyulması gereken en önemli kuralar nedir?  işte cuma namazın kılanacağı yerler...

Yeni düzenleme ile birlikte cuma namazının kılınmasın izin verildi. Peki cuma namazın nerede nasıl kılabilir? Cuma namazın uyulması gereken en önemli kuralar nedir?  işte cuma namazın kılanacağı yerler…

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, şehir yarın cuma namazı kılınacak dedi cami, mescit ve diğer açık alanların duyurusunu, özel bir video kanalı ile yaptı. Başkent’te ve İzmir’deki il müftülükleri de nerelerde Cuma namazı kılınabileceğini açıklayan bir linki internet sitelerinde paylaştı.

İstanbulda cuma kılınacak yerler Akbatı ve Akasya'da hava kalitesi cepten takip edilebilecek

Akbatı ve Akasya’da hava kalitesi cepten takip edilebilecek

 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “29 Mayıs Cuma günü özlem ve hasret bitiyor. İstanbul’da cuma namazı kılınacak cami, mescit ve diğer açık alanlar belirlendi. Gerekli tedbirlere uyarak ibadetimizi yapacağız. Allah kabul etsin” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir  Sokağa çıkma yasağına uymadı! Eylem yaptılar

VALİLİĞİN SİTESİNDE AÇIKLANDI

AA’da yer alan habere göre diğer açık alanların yer aldığı listeler Valiliğin “www.istanbul.gov.tr” internet sitesinde genel olarak, ilçe kaymakamlıklarının internet sitesinde ilçe bazlı yer alıyor. Listelerde camilerin kullanılabilir avlu/bahçe metrekaresi ve maksimum cemaat kapasitelerine de yer verildi.

3 BİN 457 CAMİ VE MESCİTTE CUMA KILINACAK

Listeye, “http://www.istanbul.gov.tr/ilimizde-cami-ve-mescitlerin- ibadete-acilmasi-basin-aciklamasi-2020-47” linkinden ulaşılabiliyor. İstanbul’daki 3 bin 457 cami ve mescitten, 1923 cami ve mescit ile 264 mekanda cuma namazı kılınmak üzere gerekli düzenlemelere başlandı.

ANKARA VE İZMİR MÜFTÜLÜKLERİ DE AÇIKLADI

İstanbul’un yanı sıra Ankara ve İzmir müftülükleri de yarın cuma namazı kılınabilecek cami, mescit ve alanları açıkladı. Müftülüklerin internet sitelerinde yer verilen linklere bakarak vatandaşlar hangi camilerde Cuma namazı kılabileceklerini öğrenecekler.

İlginizi Çekebilir  İstemediğiniz Sms iptal nasıl yapılır!

https://ankara.diyanet.gov.tr/Sayfalar/home.aspx

https://izmir.diyanet.gov.tr/Sayfalar/home.aspx

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli