Sıradaki içerik:

04 Haziran Perşembe Güne özel A101 ucuz ürünlerin listesi yayınladı!

e
sv

İstemediğiniz Sms iptal nasıl yapılır!

Sürekli sms şikayet mi ediyorsunuz? Sürekli gelen sms insanları rahatsız ediyor ama bir türlü kurtulamıyorular. Bu sürekli gelen sms nasıl durdura bilirim. Gelen sms şikayet etmen yolları var mı? Başlık gelen sms iptal nasıl gerçekleştire bilirim? Sizler rahatsız eden sms mahkemeye verebilirsiniz ve hata bu sms için 100 bin kazana bilirsiniz.

 

Siz gelen sms şikateçiyeniz iptal edebilir eğer iptal yoksa sms operatörünüzle görüşün iptalin sağlaya bilir mail atabilir veya e devlet üzerinde şikayet edebilir veya mahkem verebilirsiniz. işte detaylar…

Operatörünüze başvurun

  • Operatörünüzle irtibata geçin: E-posta sağlayıcılarının istek dışı mail (spam) filtreleri olduğu gibi cep telefonu operatörlerin de SMS mesajları için spam filtresi var. İstemediğiniz bir mesaj aldığınızda en iyi yol, operatörünüze başvurarark spam mesajı gönderen hakkında bilgi vermeniz. Böylece operatörler filtrelerine bunu ekleyebilir. Operatörünüzü arayıp kendinize istek dışı hiç bir SMS gelmemesini de sağlayabilirsiniz. Ama bu kez havayollarından, bankanızdan gelmesini istediğiniz SMS’leri de engellemiş olursunuz.
  • Sözleşmenizi iyi okuyun: Operatörlerle abonelik sözleşmelerinizde yer alan tercihlere dikkat edin. ‘İşletmeciden veya diğer firmalardan avantajlı servis ve tarifelerle ilgili kampanya duyuruları gelsin/gelmesin’ seçeneği bulunmakta olup bu doğrultuda sözleşme imzalarken mesaj alıp almama tercihinizi yapabilirsiniz.
  • Mobil uygulamaları kullanın: Android, iOS ve Windows Phone uygulama mağazalarında spam SMS’i engelleyen uygulamalar var.
  • Listenizde olmayan insanlardan gelen SMS’leri bloklamanızı sağlayan onlarca uygulama sunuyorlar. Bu belkide spam’lerden kurtulmanın en doğrudan yolu. Android’deki, ‘Anti SMS Spam&Text Filter’ uygulaması bunlardan biri. Spam’leri blokluyor. Anahtar kelime, numara ve mesaja göre engelleme olanağı da sunuyor. Bunun gibi başka pek çok uygulama var. iOS platformunda ise ‘SMS Spam’, ‘Block Unwanted’ gibi ücretli ve ücretsiz uygulamaları bulunuyor.
İlginizi Çekebilir  Malatya'da 5 büyüklüğünde deprem (AFAD)

Kesinlikle cevap yazmayın

İstemediğiniz kısa mesajlardan kurtulmak için şu ipuçlarını da kullanabilirsiniz.

  • Asla cevaplamayın: İsteğiniz dışında gelen hiçbir kısa mesajı cevaplamayın. Cevaplarsanız telefon numaranızın aktif olduğunu tespit ederler. Bu tespit edilince de bilgileriniz başka firmalara satılabilir. Size ürün pazarlamak isteyenlerle doğrudan muhatap olmak zorunda kalırsınız.
  • Numaranızı herkese vermeyin: Özellikle pazarlama firmalarının formlarını doldururken cep telefonunuzu vermemeye çalışın. Çünkü bilgilerinizi diğer firmalara da gönderebilirler. Kesinlikle gerekli olmadığı sürece cep telefonu numaranızı vermeyin. Bu önlem hiç değilse istemediğiniz SMS alma sayınızı azaltacaktır. Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi sosyal ağlar da dahil olmak üzere cep telefonunuzu online bir yerde yazmamaya özen gösterin.
  • Gizlilik politikasına dikkat: İrtibatta olduğunuz firmaların gizlilik politikalarını gözden geçirin. Sizinle irtibat kurmak istedikleri için bazen bu tarz şeyleri en altlarda küçük kutularda size kabul ettiriyor olabilirler. Çok büyük vakalarda ise bilişim suçları polisine başvurabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir  Duygusal Aşk Sözleri, Sevgiliye En Güzel Aşk Mesajları
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli