Sıradaki içerik:

Pandemi sürecinde işsizlik maaşı hakkınızı yanlışlıkla yakmayın

e
sv

Japon devi Toyota’da elektrikli otomobil için kendine yeni ortaklar buldu

Japon devi Toyota'da elektrikli otomobil için kendine yeni ortaklar buldu

Dünya markası Toyota, yeni elektrikli otomobil geliştirme çalışmaları kapsamında yeni ortaklıklar imza atmaya başladı. Japon üretici Çin‘de yeni ortaklar edinip elektrikli otomobil için ileriye dönük çok büyük hamller atmaya başladı. Yeni kurulan ortaklık şirketin yakıt konuları üzerinde olacağı düşünülüyor. işte detaylar…

Japon devi Toyota'da elektrikli otomobil için kendine yeni ortaklar buldu

Japon devi Toyota’da elektrikli otomobil için kendine yeni ortaklar buldu

Elektrikli otomobil geliştirme çalışmaları küresel düzeyde son hız devam ediyor. Bu kapsamda, üreticiler arasında işbirlikleri de gündeme geliyor.

Son olarak, Japon otomotiv üreticisi Toyota, Çin’de birden fazla üretici ile yakıt hücresi sistemi üzerine ortaklığa gittiğini duyurdu.

Pekin merkezli yeni şirkette Toyota, FAW, Dongfeng, Beijing Automotiv, GAC ve Beijing SinoHytec ortaklığı bulunuyor. 46 milyon dolar yatırımla kurulan şirketin yüzde 65’i ise Toyota’nın kontrolünde bulunuyor.

İlginizi Çekebilir  Yıldız Holding TOGG'a bomba transfer!

Toyota’nın attığı adım, şirketin önümüzdeki yıllarda hibrit araçlar haricinde yüzde yüz elektrikli otomobil geliştirmeye de yöneleceğini gösteriyor.

Dünyanın en büyük otomotiv pazarına ev sahipliği yapan Çin, aynı zamanda en çok elektrikli aracın satıldığı ülke konumunda bulunuyor.

 

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli